Регистрирај Pazar3 сметка и добиј 50 денари!
Македонски | Shqip | English |

Xiaomi Redmi Note 9 128GB 4GB RAM Nov

10 990 МКД

Оглас од претпријатие Се продава од: ДИГИТ КОМПЈУТЕРИ 17 окт. 12:31 Поврзи се кон претпријатието за да направиш измени
Leaflet
ДИГИТ КОМПЈУТЕРИ
 Fudbalska Masa 44 900 MKD
Microsoft Lumia 650 3 000 MKD
 Webcam - Web Camera - Kamera - Kameri 900 MKD
TONERI I HARTIJA PO EKSTRA CENA 490 MKD
Вид на оглас
Се продава
Огласено од
Продавница
Локација
Штип
Модел
Xiaomi Redmi
Xiaomi Redmi Note 9 4GB RAM/128GB
Телефонот е НОВ (неотпакуван), купен од А1 со 24 месеци гаранција.

Display Size In Inches: 6.53 inches
Processor CPU: Octa-core
Internal Memory Capacity In 128 GB
Memory RAM In GB: 4 GB
Rear Camera: 48 MP + 8 MP + 2 MP + 2 MP
Front Camera: 13 MP
Color: Midnight Grey

Additions Dimensions : 162.3 x 77.2 x 8.9 mm (6.39 x 3.04 x 0.35 in)
Sensors : Fingerprint (rear-mounted), accelerometer, gyro, proximity, compass
Display Type IPS LCD capacitive touchscreen, 16M colors
Display Size In Inches 6.53 inches
Display Resolution In Pixels 1080 x 2340
Touch Screen YES
Processor Chipset MediaTek Helio G85 (12nm)
Processor CPU Octa-core
Internal Memory Capacity In GB 128 GB
Memory RAM In GB 4 GB
Operating System Android
Operating System Version Android 10, MIUI 11
Rear Camera 48 MP (wide) + 8 MP (ultrawide) + 2 MP (macro) + 2 MP (depth)
Front Camera 13 MP (standard)
Video Recording Type [email protected]
SIM Card Dual SIM
SIM Type Nano SIM
WiFi YES
Bluetooth YES
Infrared YES
NFC YES
Battery capacity 5020 mAh battery (Fast charging 18W)
Weight In Gram 199 g
ДИГИТ КОМПЈУТЕРИ
Продажба и сервис на компјутери и техничка роба во специјализирани продавници.
Посетете ја нашата продавница
Ген. М. Апостолски 24 Прикажи на мапата
078853013
https://www.digit.mk
ДИГИТ КОМПЈУТЕРИ
078853013
Leaflet
ДИГИТ КОМПЈУТЕРИ
 Fudbalska Masa 44 900 MKD
TONERI I HARTIJA PO EKSTRA CENA 490 MKD
Microsoft Lumia 650 3 000 MKD
HTC Desire 610 3 500 MKD
Кон почеток