Регистрирај Pazar3 сметка и добиј 50 денари!
Македонски | Shqip | English |

Alcatel 1

5 500 МКД

Се продава од: Elena 28 ноем. 18:56 Избриши, измени или обнови го твојот оглас
Вид на оглас
Се продава
Огласено од
Физичко лице
Локација
Кочани
Марка
Alcatel
Модел
Drug model
Се продава нов, неодпакиван Alcatel 1.
Смартфонот Alcatel 1 беше лансиран во јуни 2018 година. Телефонот има 5,2-инчен екран на допир со резолуција од 480 пиксели со 960 пиксели.

На Alcatel 1 се напојува со 1.28GHz quad-core процесор и доаѓа со 1GB RAM меморија. Телефонот има 8GB внатрешна меморија која може да се прошири до 32GB преку microSD картичка. Што се однесува до камерите, Alcatel 1 има 5-мегапикселна примарна камера од задната страна и 2 мегапикселна предна стрела за самоубиство.

Алкател 1 се напојува со 2000mAh. Тоа мерки 137.60 x 65.70 x 9.80 (висина x ширина x дебелина) и тежи 134.00 грама.

Алкател 1 е единствен SIM (GSM) паметен телефон. Опциите за поврзување вклучуваат Wi-Fi, GPS, Bluetooth, микро-USB, FM, 3G и 4G. Сензорите на телефонот вклучуваат сензор за близина и акцелерометар.
Leaflet
Кон почеток