Регистрирај Pazar3 сметка и добиј 50 денари!

Huawei P40 Lite odlicna sostojba uste pod garancija

9 000 МКД

Се продава од: Nikola 13 септ. 01:51 Избриши, измени или обнови го твојот оглас
Вид на оглас
Се продава
Огласено од
Физичко лице
Локација
Битола
Марка
Huawei
Модел
P40 Lite
Se prodava HUAWEI P40 LITE vo odlicna sostojba uste pod garancija kupen od Telekom MK. MOze da raboti na site mrezi i kartici. MOze i Dual Sim da raboti.
Gratis odi so maska kupena 20eur.
Nema maani telefonot, mn dobro zacuvan.
Javete se na 070392164 samo seriozni kupuvaci.

Specifikacija:
Екран: 6.4"(1080x2310) LTPS IPS LCD
CPU: HiSilicon Kirin 810 (7 nm)
Octa-core (2x2.27 GHz Cortex-A76 & 6x1.88 GHz Cortex-A55)
GPU: Mali-G52 MP6
Интерна меморија:
- ROM Меморија: 128GB UFS 2.1
- RAM Меморија: 6GB
Екстерна меморија: microSD, до 512 GB
Примарна камера:
- 48 MP, f/1.8, 26mm (wide), 1/2.0", 0.8µm, PDAF
- 8 MP, f/2.4, (ultrawide)
- 2 MP, f/2.4, 27mm (macro), 1/5.0", 1.75µm
- 2 MP, f/2.4, (depth)
Секундарна камера:
- 16 MP, f/2.0, (wide), 1/3.1", 1.0µm
Bluetooth 5.0, A2DP, LE, NFC
GPS,AGPS,GLONASS,NFCsupport
WiFi 802.11 b/g/n/a/ac 2.4G/5G Hz,WiFi Direct,hotspot
Батерија: Li-Po 4200 mAh battery
Fast battery charging 40W
Leaflet
Кон почеток

Нашиот сајт користи колачиња (Cookies). Со кликнување на “Се согласувам” или со продолжување на користење на сајтот, се согласувате со користењето на колачињата. Доколку не се согласувате, можете да ги промените подесувањата на Вашиот пребарувач.

Повеќе Информации