Регистрирај Pazar3 сметка и добиј 50 денари!
Македонски | Shqip | English |

Huawei P40 Lite 2020 Midnight Black 2г

15 500 МКД

Се продава од: Игор Денес 20:34 Избриши, измени или обнови го твојот оглас
Вид на оглас
Се продава
Огласено од
Физичко лице
Марка
Huawei
Модел
P40 Lite
ГАРАНТЕН ПЕРИОД 2 ГОДИНИ почнувајќи од датум 07.07.2020
NEVERLOCK- работи на сите оператори
Модел 2020 лансиран месец март
Карактеристики:
ГОЛЕМИНА НА ЕКРАН 6,4"
ЗАДНА КАМЕРА Quad:48MP +16MP+2MP+2MP
ПРЕДНА КАМЕРА 16MP
OS Android 10.0; EMUI 10 with HMS (no Google Play Services)
CPU Octa-core
RAM 6GB
МЕМОРИЈА 128GB
4G 300Mbps
3G 42Mbps
GPS да
WI-FI да
BLUETOOTH да
NFC да
USB-C да
ТИП НА СИМ NANO SIM
МАКЕДОНСКО МЕНИ да
БАТЕРИЈА 4200 mAh
ТЕЖИНА (GR) 183
ГАРАНТЕН ПЕРИОД 2 ГОДИНИ почнивајќи од 07.07.2020

Можна замена ЕДИНСТВЕНО за IPHONE 10 или 11 со моја доплата
Игор
070350818
Leaflet
Кон почеток