Регистрирај Pazar3 сметка и добиј 50 денари!
Македонски | Shqip | English |

SAMSUNG GALAXY S9 VIP GARANCIJA

230 ЕУР

330 ЕУР

Оглас од претпријатие Се продава од: Dm Store 25 мар. 15:11 Поврзи се кон претпријатието за да направиш измени
Leaflet
Dm Store

Dm Store

60 Огласи во продавницата

SAMSUNG A50 NOV TELEKOM GARANCIJA 230 ЕУР
HUAWEI X8 HONOR NOV 150 ЕУР
HUAWEI P30 LITE NOV 210 ЕУР
IPHONE 6S 100 ЕУР
Вид на оглас
Се продава
Огласено од
Продавница
Марка
Samsung
Модел
Galaxy S9

Тело Димензии 147.7 x 68.7 x 8.5 mm (5.81 x 2.70 x 0.33 in)
Тежина 163 g (5,75 мл)
Изградба на предно / задно стакло (Gorilla Glass 5), алуминиумска рамка
SIM SIM (Nano-SIM) или хибридна двојна SIM (Nano-SIM, двоен режим на подготвеност)
Samsung Pay (Visa, MasterCard сертифициран)
IP68 прашина / вода доказ (до 1,5 m за 30 мин)
DISPLAY Тип Super AMOLED екран осетлив на допир, 16M бои
Големина 5,8 инчи, 84,8 cm2 (~ 83,6% сооднос помеѓу екранот и телото)
Резолуција 1440 x 2960 пиксели, 18.5: 9 сооднос (~ 570 ppi густина)
Заштита Corning горила стакло 5
HDR10
3D допир (само за домашно копче)
Постојан екран
PLATFORM OS Андроид 8.0 (Oreo), надградлив на Android 9.0 (пита)
Chipset Exynos 9810 (10 nm) - EMEA
Qualcomm SDM845 Snapdragon 845 (10 nm) - САД / ЛАТАМ, Кина
CPU Octa-core (4x2.7 GHz Mongoose M3 и 4x1.8 GHz Cortex-A55) - EMEA
Окта-јадро (4x2.8 GHz Kryo 385 Gold и 4x1.7 GHz Kryo 385 Silver) - САД / ЛАТАМ, Кина
GPU Mali-G72 MP18 - EMEA
Adreno 630 - САД / ЛАТАМ, Кина
MEMORY Слот за картичка microSD, до 1 ТБ (користи заеднички SIM слот) - само двоен SIM модел
Внатрешна 64/128/256 GB, 4 GB RAM меморија
ГЛАВНА КАМЕРА Единствен 12 MP, f / 1.5-2.4, 26mm (широк), 1 / 2.55 ", 1.4μm, OIS, двоен пикселен PDAF
Карактеристики LED блиц, авто-HDR, панорама
Видео 2160p @ 60fps, 1080p @ 240fps, 720p @ 960fps, HDR, двоен видео реч.
SELFIE CAMERA Единствен 8 MP, f / 1,7, 25mm (широк), 1 / 3,6 ", 1,22μm, AF
Карактеристики Двоен видео повик, Auto-HDR
Видео 1440p @ 30fps
ЗВУЧЕН Звучник Да, со стерео звучници
3.5mm приклучок Да
32-битно / 384kHz аудио
Активно поништување на бучавата со посветен микрофон
COMMS WLAN Wi-Fi 802.11 a / b / g / n / ac, dual-band, Wi-Fi Direct, жариште
Bluetooth 5.0, A2DP, LE, aptX
GPS Да, со A-GPS, GLONASS, BDS, GALILEO
НФЦ Да
Радио FM радио (само во САД и Канада)
Dm Store
Продавница за мобилни телефони сервис и галантерија otkup ул.11 Oktomvri br6-3 (Центар)karsi porta Makedonija
Посетете ја нашата продавница
ул.11 Oktomvri br6-3 (Центар) Прикажи на мапата
070444425
http://pazar3.mk/dmstore
Dm Store
070444425
Leaflet
Dm Store

Dm Store

60 Огласи во продавницата
SAMSUNG A40 NOV TELEKOM GARNCIJA 170 ЕУР
SAMSUNG S8 DM STORE 240 ЕУР
SAMSUNG NOTE 10 koristenTELEKOM GARANCIJA 620 ЕУР
HUAWIE P20 PRO TELEKOM GARANCIJA 350 ЕУР
Кон почеток