Оглас од претпријатие Објавени: јун. 06 2022 10:48

Bezicni kameri za video nadzor kamera so alarm WIFI Smart HD

МКД

Објавени: јун. 06 10:48
Прегледи: 799
* Нови ротирачки камери IP WIFI Full-HD 3.0 Megapixels - (2304px * 1296px).

* Брза и едноставна инсталација, нема подесување на IP адреси, самата камера тоа си го подесува.

* Можност за надворешна и внатрешна употреба. Водоотпорност IP66.

* Зачувување на снимките во мемориска карта до максиум 128GB, со автоматско обновување на снимките, како и нивно прегледување преку вашиот телефон, таблет или било кој друг електронски уред на кој може да се инсталира апликацијата.

* Можност снимките да се зачувуваат и дирекно на интернет Cloud.

* Можност да се поврзи камерата и на NVR или HVR.

* Три начини на поврзување: со WIFI (тука спаѓа и со HOT SPOT), LAN дирекно со кабел, или на WIFI мрежата од самата камера.

* Овај тип на камера може да работи и без интернет, самата камера си продуцира сопствена WIFI мрежа до максиум 15 метри.

* Можност да се вклучи детекција на движење и аларм, кој при секое движење врши дојава на вашиот телефон, таблет, компјутер или SmartTV.

* Можност да се вклучи автоматско ротирачко пратење.

* Вграден звучник и микрофон за двонасочна говорна комуникација, со тоа што може да се користи и како домофон.

*Можност да се следат повеќе камери истовремено во апликацијата, со тоа што може да се подели екранот според бројот на камери и во реално време да се следат сите.

* Ноќно снимање во црно-бело или во боја до максиум 25м, при денско снимање нема ограничување (4X IR diodi, 4X LED diodi).

* Можност за автоматско приклучување на LED диодите само при детекција на движење.

* Комплет со секоја камера оди: напојување, упатството за употреба, потребните типли и штрафови, водоотпорна заштита за LAN конекторот, и сето тоа во оригинал паковање. (Можност да се пресечи кабелот од адаптерот за напојувањето и да се надоврзи жица со иста дебелина за да се постигни потребната должина).

* Нудиме и брзи мемориски карти за видео надзор MicroSD FULL HD комплет со TF адаптер, проверени и компатабилни за овај тип на камери.

* Можност за доделување на пристап до камерата и на други клиенти преку самата апликација (MultiUsers).

МОЖНОСТ ЗА ДОСТАВА ПРЕКУ КАРГО И ПЛАЌАЊЕ ПРИ ПОДИГНУВАЊЕ НА ПРАТКАТА.
Опис на линк
Доколку овој оглас ги прекршува Правилата на Огласување или Тргувај безбедно

Продавач

Нашиот сајт користи колачиња (Cookies). Со кликнување на “Се согласувам” или со продолжување на користење на сајтот, се согласувате со користењето на колачињата. Доколку не се согласувате, можете да ги промените подесувањата на Вашиот пребарувач.

Повеќе Информации