Оглас од претпријатие Објавени: мај 25 2022 10:31

IP Wifi kamerа za video nadzor kameri so alarm

МКД

Објавени: мај 25 10:31
Прегледи: 641
* Нови модели на ротациони камери IP WIFI Full HD 2.0 Mega Pixels - (1920px * 1080px).

* Брза и едноставна инсталација, неколку минути за подесување во апликацијата.

* Можност за надворешна и внатрешна употреба, фактор на водоотпорност IP66.

* Три начини на поврзување: со WIFI (тука спаѓа можноста и со HOT SPOT), LAN дирекно со кабел, или од локалната WIFI мрежа на самата камера.

* Овај тип на камера може да работи и без интернет, самата камера си продуцира сопствена WIFI мрежа до максиум 20 метри, т.е. не е неопходно да биде поврзана на интернет за да работи.

* Можност да се вклучи детекција на движење и аларм, кој при секое движење врши дојава на вашиот телефон, таблет, компјутер или SmartTV.

* Можност да се вклучи автоматско ротирачко пратење.

* Вграден звучник и микрофон за двонасочна говорна комуникација, со тоа што може да се користи и како домофон.

* Ноќно снимање во црно-бело или во боја до максиум 28м, при денско снимање нема ограничување.

* Можност за автоматско приклучување на LED диодите само при детекција на движење.

* Зачувување на снимките во мемориска карта до максиум 128GB, со автоматско обновување на снимките, како и нивно прегледување преку вашиот телефон, таблет или било кој друг електронски уред на кој може да се инсталира апликацијата.

* Можност снимките да се зачувуваат и дирекно на интернет Cloud.

* Можност да се поврзи камерата и на NVR или HVR.

* Можност за доделување на пристап до камерата и на други клиенти преку самата апликација (MultiUsers).

*Можност да се следат повеќе камери истовремено во апликацијата, да се подели екранот според бројот на камери и во реално време да се следат сите.

* Комплет со секоја камера оди: напојување, упатството за употреба, потребните типли и штрафови, водоотпорна заштита за LAN конекторот, и сето тоа во оригинал паковање. (Можност да се пресече кабелот од адаптерот за напојувањето и да се надоврзе жица со приближно иста дебелина за да се постигне потребната должина).

* Нудиме и брзи мемориски карти за видео надзор MicroSD со FULL HD подршка комплет со TF адаптер, проверени и компатабилни за овај тип на камери.
- Со 16GB снимка 1,8 - 2,5 дена
- Со 32GB снимка 3,5 - 5 дена
- Со 64GB снимка 7 - 10 дена
- Со 128GB снимка 14 - 20 дена

МОЖНОСТ ЗА ДОСТАВА ПРЕКУ КАРГО И ПЛАЌАЊЕ ПРИ ПОДИГНУВАЊЕ НА ПРАТКАТА.
Опис на линк
Доколку овој оглас ги прекршува Правилата на Огласување или Тргувај безбедно

Продавач

Нашиот сајт користи колачиња (Cookies). Со кликнување на “Се согласувам” или со продолжување на користење на сајтот, се согласувате со користењето на колачињата. Доколку не се согласувате, можете да ги промените подесувањата на Вашиот пребарувач.

Повеќе Информации