Регистрирај Pazar3 сметка и добиј 50 денари!
 

Smart IP wifi kamera kameri za video nadzor 3MP Full HD

2 600 МКД

Оглас од претпријатие Се продава од: Zoran 14 септ. 09:21 Поврзи се кон претпријатието за да направиш измени
Leaflet

Zoran

48 Огласи во продавницата

Kamera WiFi IP PTZ kameri za video nadzor 3MP so alarm novi 2 600 МКД
KAMERA KAMERI SPY VO ZAKACALKA ZA VIDEO NADZOR 800 МКД
Wifi kameri IP Smart Kamera PTZ za video nadzor so alarm FHD 2 600 МКД
Bezicna rotaciona kamera za video nadzor full HD 2 600 МКД
Вид на оглас
Се продава
Огласено од
Продавница
Локација
Битола
* Најнови ротирачки камери IP WIFI Full HD 3.0 Mega Pixels - (2304px * 1296px).

* Брза и едноставна инсталација, нема подесување на IP адреси, самата камера тоа си го подесува.

* Можност за надворешна и внатрешна употреба. Водоотпорност IP66.

* Три начини на поврзување: со WIFI, LAN дирекно со кабел или на WIFI мрежата од самата камера.

* Можност да се вклучи детекција на движење и аларм, кој при секое движење врши дојава на вашиот телефон, таблет, компјутер или SmartTV.

* Можност да се вклучи автоматско ротирачко пратење.

* Вграден звучник и микрофон за двонасочна говорна комуникација, со тоа што може да се користи и како домофон.

* Ноќно снимање во црно-бело или во боја до максиум 30м, при денско снимање нема ограничување (4X IR diodi, 4X LED diodi).

* Можност за автоматско приклучување на LED диодите при детекција на движење.

* Зачувување на снимките во мемориска карта до максиум 128GB, со автоматско обновување на снимките, како и нивно прегледување преку вашиот телефон, таблет или било кој друг електронски уред на кој може да се инсталира апликацијата.

* Можност снимките да се зачувуваат и дирекно на интернет Cloud.

* Можност да се поврзи камерата и на NVR или HVR.

* Можност за доделување на пристап до камерата и на други клиенти преку самата апликација (MultiUsers).

* Овај тип на камера може да работи и без интернет, самата камера си продуцира сопствена WIFI мрежа до максиум 15 метри.

* Комплет со секоја камера оди: напојување, упатството за употреба, потребните типли и штрафови, водоотпорна заштита за LAN конекторот, и сето тоа во оригинал паковање. (Можност да се пресечи кабелот од адаптерот за напојувањето и да се надоврзи жица со иста дебелина за да се постигни потребната должина).

* Нудиме и брзи мемориски карти за видео надзор MicroSD комплет со TF адаптер, компатабилни за овај тип на камери.

МОЖНОСТ ЗА ДОСТАВА ПРЕКУ КАРГО И ПЛАЌАЊЕ ПРИ ПОДИГНУВАЊЕ НА ПРАТКАТА.

->КЛИКНИ ОВДЕ ЗА ВИДЕО ОПИС<-

Zoran
  Online
075 812 864
Leaflet

Zoran

48 Огласи во продавницата
Naocari Skii snowboard motor uv zastita i zastitna maska 1 000 МКД
Kamera Wifi za video nadzor kameri FHD rotaciski so alarm 2 400 МКД
Penkalo kamera za video nadzor  mini HD kameri 800 МКД
Elektricni rakavici so sistem za zagrevanje 1 300 МКД
Кон почеток

Нашиот сајт користи колачиња (Cookies). Со кликнување на “Се согласувам” или со продолжување на користење на сајтот, се согласувате со користењето на колачињата. Доколку не се согласувате, можете да ги промените подесувањата на Вашиот пребарувач.

Повеќе Информации