Оглас од претпријатие Објавени: ноем. 25 2022 11:01

Wifi bezicna rotaciona kamera bezicni kameri za video nadzor

МКД

Објавени: ноем. 25 11:01
Прегледи: 666
* Најнови ротирачки камери IP WIFI Full HD 3.0 Mega Pixels - (2304px * 1296px).

* Брза и едноставна инсталација, нема подесување на IP адреси, самата камера тоа си го подесува.

* Можност за надворешна и внатрешна употреба. Водоотпорност IP66.

* Три начини на поврзување: со WIFI, LAN дирекно со кабел или на WIFI мрежата од самата камера.

* Можност да се вклучи детекција на движење и аларм, кој при секое движење врши дојава на вашиот телефон, таблет, компјутер или SmartTV.

* Можност да се вклучи автоматско ротирачко пратење.

* Вграден звучник и микрофон за двонасочна говорна комуникација, со тоа што може да се користи и како домофон.

* Ноќно снимање во црно-бело или во боја до максиум 30м, при денско снимање нема ограничување (4X IR diodi, 4X LED diodi).

* Можност за автоматско приклучување на LED диодите при детекција на движење.

* Зачувување на снимките во мемориска карта до максиум 128GB, со автоматско обновување на снимките, како и нивно прегледување преку вашиот телефон, таблет или било кој друг електронски уред на кој може да се инсталира апликацијата.

* Можност снимките да се зачувуваат и дирекно на интернет Cloud.

* Можност да се поврзи камерата и на NVR или HVR.

* Можност за доделување на пристап до камерата и на други клиенти преку самата апликација (MultiUsers).

* Овај тип на камера може да работи и без интернет, самата камера си продуцира сопствена WIFI мрежа до максиум 15 метри.

* Комплет со секоја камера оди: напојување, упатството за употреба, потребните типли и штрафови, водоотпорна заштита за LAN конекторот, и сето тоа во оригинал паковање. (Можност да се пресечи кабелот од адаптерот за напојувањето и да се надоврзи жица со иста дебелина за да се постигни потребната должина).

* Нудиме и брзи мемориски карти за видео надзор MicroSD комплет со TF адаптер, компатабилни за овај тип на камери.

МОЖНОСТ ЗА ДОСТАВА ПРЕКУ КАРГО И ПЛАЌАЊЕ ПРИ ПОДИГНУВАЊЕ НА ПРАТКАТА.
Опис на линк
Доколку овој оглас ги прекршува Правилата на Огласување или Тргувај безбедно

Продавач

Нашиот сајт користи колачиња (Cookies). Со кликнување на “Се согласувам” или со продолжување на користење на сајтот, се согласувате со користењето на колачињата. Доколку не се согласувате, можете да ги промените подесувањата на Вашиот пребарувач.

Повеќе Информации