Оглас од претпријатие Објавени: авг. 16 2022 10:50

Smart IP WIFI kamera za video nadzor bezbednosni kameri FHD

МКД

Објавени: авг. 16 10:50
Прегледи: 316
* Нови бежични FULL HD 2MP професионални камери за видео надзор со резолуција 1920x1080p.

*Можност за надворешна и внатрешна употреба. Водоотпорност IP66.

* Брза и едноставна инсталација, нема подесување на IP адреси, самата камера тоа си го подесува.

* Три начини на поврзување: со WIFI (тука спаѓа и со HOT SPOT), LAN дирекно со кабел, или на WIFI мрежата од самата камера.

* Овај тип на камера може да работи и без интернет, самата камера си продуцира сопствена WIFI мрежа до максиум 15 метри.

* Сензор за движење и аларм кој при секое движење можи да врши дојава, и да вклучува и сирена кај камерата, како и многу други опции во самата апликација.

* Вграден звучник и микрофон, што значи можи да има двонасочна говорна комуникација, и со тоа можи да се користи и како домофон.

* DOUBLE LIGHT - Ноќно снимање во црно-бело или во боја до максиум 30м, при денско снимање нема ограничување.

* Зачувување на снимките во мемориска карта до максиум 128GB, со автоматско обновување на снимките, како и нивно прегледување преку вашиот смарт телефон, таблет комјутер.

* Можност снимките да се зачувуваат и дирекно на интернет Cloud.

* ПОДДРЖУВА ONVIF може да се додаде на постоечки NVR, XVR.

*Можност да се следат повеќе камери истовремено во апликацијата, да се подели екранот според бројот на камери и во реално време да се следат сите.

* Можност за доделување на пристап до камерата и на други клиенти преку самата апликација (MultiUsers).

* Комплет со секоја камера оди: напојување 2А 12V, оригинален држач за камерата, упатството за употреба, потребните типли и штрафови, водоотпорна заштита за LAN конекторот, и сето тоа во оригинал паковање.

* Нудиме и компатабилни мемориски карти Micro SD комплет со TF адаптер. (Времетраењето на снимката и капацитетот зависи од мемориската и квалитетот на снимање кој ќе се подеси.)
- Со 16GB снимка 1,8 - 2,5 дена
- Со 32GB снимка 3,5 - 5 дена
- Со 64GB снимка 7 - 10 дена
- Со 128GB снимка 14 - 20 дена

МОЖНОСТ ЗА ДОСТАВА ПРЕКУ КАРГО И ПЛАЌАЊЕ ПРИ ПОДИГНУВАЊЕ НА ПРАТКАТА.
Опис на линк
Безбедна достава со ЕЛС
Плаќање после проверка на нарачката
Достава до врата
Купи сега
Достава со “Ecologistic”: од МКД
Доколку овој оглас ги прекршува Правилата на Огласување или Тргувај безбедно

Продавач

316
Купи сега

Достава со “Ecologistic”: од 130 МКД

Безбедна достава со ЕЛС

Плаќање после проверка на нарачката

Достава до врата

Адреса:

Купи

Нашиот сајт користи колачиња (Cookies). Со кликнување на “Се согласувам” или со продолжување на користење на сајтот, се согласувате со користењето на колачињата. Доколку не се согласувате, можете да ги промените подесувањата на Вашиот пребарувач.

Повеќе Информации