Регистрирај Pazar3 сметка и добиј 50 денари!
Македонски | Shqip | English |

KOMPLEKS APARTMANI spremen objekt za investicija

65 000 ЕУР

Се продава од: Zlatko P. Nikolovski 24 окт. 13:09 Избриши, измени или обнови го твојот оглас
Вид на оглас
Се продава
Огласено од
Физичко лице
Површина
Локација
Охрид
Простории
Друго
СЕ ПРОДАВА КОМПЛЕКС АПАРТМАНИ - спремен објект за вашата инвестиција - со 3 целосно и професионално опремени и наместени апартмани во центарот на Охрид!

МЕСТОПОЛОЖБА:
- 5 мин од плоштад
- во приземје на зграда на улица „Богомилска“ (порано „Буклин Сокак“)
- во непосредна близина на ординација „Сонце“

ПРИСТАПНОСТ:
- посебен влез за гостите/станарите, не-зависен од зградата
- посебен влез за сервисирање со две сигурносни врати
- мирна околина
- голем слободен простор за паркинг

СОСТАВ
Површина = 76 m²
- А1 = 24 m²
- А2 = 22 m²
- А3 = 26 m²
- Ходник/претсобје (за сервисирање, сигурносна врата) = 4 m²
- Дополнителна површина = заедничко дворче со додатно обезбедување (ограда и врата со клуч), ca. 12 m²
- Двојно обезбеден и осигуран влез

ГРАДБА / РЕНОВАЦИЈА
- Година на изградба = 1991 (ГРАНИТ)
- Година на преуредување и опремување на комплексот како апартмани = 2008
- Година на реновација = 2018

ОПРЕМА
Секој апартман е целосно опремен и спремен за издавање:
- мебел (кревети, ноќни шкафчиња, маса, стол, комоди, гардероба)
- клима-уред (и ладење и греење, со далечинско)
- дополнително греење (кварцна печка)
- кујна со апарати (мијалник, фрижидер, рерна, две токи)
- купатило (мијалник со остава, огледало со остава, ВЦ, туш-кабина, вентилација)
- телевизор со далечинско
- инсталација на кабловска телевизија и интернет

КАЛКУЛАЦИЈА

- ЦЕНА = ЕУР 65.000,- (основа за преговори, доколку има сериозен пристап и реален интерес)

- ПРИХОДИ = ЕУР 9.500,- (комбинирано издавање, дневно издавање за празници и главна летна сезона, месечно издавање во останатиот дел на годината на станари или студенти)

- РАСХОДИ = ЕУР 1.810,-: струја 1.270,-, вода 110,-, Комуналец 40,-, ТВ/интернет: 200,-, чистење: 190,-

- ДОБИВКА = 7.690,- (пред оданочување)

=> АМОРТИЗАЦИЈА = 8 - 9 години

Вашата инвестиција ја покривате целосно за само 8 години со посветено работење и стопанисување!

Ако сте сериозно заинтересирани може да разговараме и преговараме за цена - јас живеам во Виена но можам лично да дојдам лесно доколку имате реален интерес!

Побарајте ме на Viber, па лично ќе расговараме.
Благодарам!

Со почит
Златко П. НИКОЛОВСКИ
+43.664.9697989
Zlatko P. Nikolovski
+436649697989
Кон почеток