Регистрирај Pazar3 сметка и добиј 50 денари!
Македонски | Shqip | English |

APIHERBAL ZA MASKA I ZENSKA PLODNOST

6 700 МКД

Оглас од претпријатие Се продава од: Apiherbal/Repro-centar/Pcelarstvo DABESKI 16 септ. 16:01 Поврзи се кон претпријатието за да направиш измени
Leaflet
Apiherbal/Repro-centar/Pcelarstvo DABESKI
EHINACEA PRIRODEN ANTIBIOTIK 300 MKD
Api DIJABET 1 200 MKD
BILNI KAPKI SARSKA GORCICA 700 MKD
Ocajnica Macina treva Ocajnica Marrubium vulgare 300 MKD
Вид на оглас
Се продава
Огласено од
Продавница
Локација
Гостивар
Производи
Друго
Против импотенција,машки стерилитет,слаба сперма,мал број на подвижни сперматозоиди,нарушена ерктилна функција.
за мажи FOR MAN Heracleum spondylium-koren od meckina sepa,Tribulus terestris-Babin zab
Trigonela foenum graceum-Piskavica /grcko seme
,мечкина шепа
, бабин заб
, пискавица
,анасон
, чубрица
босилек , лист од бреза
коприва
ЕЛИКСИР ЗА ПЛОДНОСТ
ПРИРОДЕН БИОСТИМУЛАТОР,АНТИБИОТИК,АНТИОКСИДАНТ и АФРОДИЗИЈАК
Ја зголемува плодноста кај мажите и жените ,го регулира лачењето на половите хормони,ја јакне потенцијата,дава бодрост енергија и сила.Состав: пчелин мед 1 кг,/ПЕРГА /Ферментиран полен 100 грама ,матичен млеч 10 грама, прополис 20 грама.Начин на употреба :Се зема со дрвена или пластична лажичка 2-3 лажички дневно 10-15 минути пред јадење.
Eliksir za plodnost: 1 kg.proleten med,100 grama fermentiran polen -perga,10 grama maticen mlec,20 grama propolis.

http://www.youtube.com/watch?v=3B6lK3CSsiI

1кг. пролетен мед
10гр. матичен млеч
100 гр. ферментиран полен -перга
20 гр, прополис

Се меша се заедно и се јаде по 2-3 пати дневно по едно дрвено/пластично лажиче. (двата партнера) 1 кг 2700 ден.+ 4000 ден. апихербална терапија.

* * * * * * * * *
http://www.youtube.com/watch?v=3B6lK3CSsiI

за жени (со хомронален дисбаланс, штитна жлезда, нередовен циклус)

ајдучка трева
мацина трева -ocajnica-Marrubium vulgare (white horehound or common horehound)
бисерок -alchemila vulgaris
мајчина душица
невен
лист од капина
лист од малина
пискавица ,Vitex agnus castus

effective treatment for male and female infertility

wirksame Behandlung für männliche und weibliche Unfruchtbarkeit
un traitement efficace de l'infertilité masculine et féminine
эффективным средством для лечения мужского и женского бесплодия

učinkovit tretman za muške i ženske neplodnosti ,erkek ve kadın kısırlığı için etkili bir tedavi ,trattamento efficace per la sterilità maschile e femminile ,αποτελεσματική θεραπεία για την ανδρική και γυναικεία υπογονιμότητα ,trajtim efektiv për infertilitetit mashkull dhe femër ,علاج فعال للعقم الذكور والإناث ,tratamiento eficaz para la infertilidad masculina y femenina ,有效治疗男女不孕不育 ,effektiv behandling för manlig och kvinnlig infertilitet http://www.youtube.com/watch?v=3B6lK3CSsiI ефикасна терапија кај машки и женски стерилитет
Es ist nicht immer leicht am besten zu sein

Apiherbal/Repro-centar/Pcelarstvo DABESKI
Одгледувањето на пчелни семејства преставува наша семејна традиција повеќе од 90 години.Во 1993 година во координација со Перо Дабески ,научен соработник од Р.Австрија е формиран најсовремениот Репро - центар за производство и селекција на македонската медоносна пчела произведени по најсовремена европска технологија.Нашето професионално пчеларство располага со преку 700 пчелни семејства во Гостиварско -влајничкиот регион и подножјето на Шар планина. Нашето професионално пчеларство во својот асортиман има голем број на природни препарати на база од пчелини производи за кој се знае дека благотворно делуваат на здравјето на луѓето.Покрај пчелните производи кој се користат со векови (пчелиниот мед,матичниот млеч,прополисот,поленот,и прополисот.)Нашата компанија Апихербал Пчеларство ДАБЕСКИ Гостивар во своите производи ги користи и другите состојки од пчелите кој се помалку познати на овие простори(пчелиниот леб -ферментиран полен ПЕРГА,пчелиниот отров.)Производите на компанијата кој се користат за подобрување на здравјето или како козметичка палета на производи,освен пчелините производи содржат производи кој содржат и низ лековити билки кој се традиционално познати и потврдени кај народот.
Посетете ја нашата продавница
T.jovanoski 11 Прикажи на мапата
070561835

http://www.youtube.com/watch?v=3B6lK3CSsiI

Apiherbal/Repro-centar/Pcelarstvo DABESKI
070561835
Leaflet
Apiherbal/Repro-centar/Pcelarstvo DABESKI
BRONHOVITAL ZA DISNITE PATISTA 400 MKD
EHINACEA PRIRODEN ANTIBIOTIK 300 MKD
MECKIN LUK,SREMUS -ТINKTURA 300 MKD
PRODUKTE MJALTI  & BIMË MJEKUESE 0 MKD
Кон почеток