Оглас од претпријатие Објавени: авг. 01 2022 09:30

krema yndyrna dhe meleme 100% kozmetik natura

МКД

Објавени: авг. 01 09:30
Прегледи: 237
apiballzam
100% kozmetik natyrale pa konzervansa sintetik ose additive.
krema,yndyrna dhe meleme në bazë të propolisit,dyllit,ekstrakteve bimore prej kantarioni,kumak,krini i bardh,ahilea,tamjani,arnika,smilj…
të dedikuara për mbrojtje dhe trajtim të lëkurës dhe trupit me ndikim terapeutik.
prodhimet apibalzam ndikojn në mënyrë antimikrobike,antiseptike,anestetike,imunostimulative dhe antikancerogene.e regernerojnë dhe mbrojnë lëkurën dhe janë efikas tek shumë ndrime të lëkurës,kundër infekcioneve të lëkurës,bakterieve,egzemeve(akute,kronike,mikrobe,fëmijërore),kundër kruajtjes të lëkurës,neurodermatitis,trihofili,ndezjes të lëkurës dhe mukozës,sinusëve,ulcerit,puçrave,proceve postoperative,prerjeve,lëndimeve,djegijeve,celulitit,apolepsisë,herpesit,hemoroide,psorias,venë të zgjeruara,ndezje të venëve,themra të plasaritura,reumë,tuberkulozë të lëkurës,tumore dhe kancer të lëkurës,plagë të përfituara nga terapia me radium.
apikold krema
krem univerzal prej dyllit të bletës,vaj ulliri,vajra eterik,vitamina(a,d,e),i përshtatur për të gjithë llojet e lëkurës.mbron freskon dhe e zbut dhe e bën lëkurën më elastike.
propolis kremi
antibiotik natyral me një spektër të gjërë të veprimit për kujdes të plotë të lëkurës të shëndoshë si dhe asaj të sëmurë.krema univerzale e dyllit të bletës,vajit të ullirit,mjaltës dhe propolisit.e përshtatur për çdo lloj të lëkurës.e mbron,e trajton,e zbut dhe e bën lëkurën më elastike.
api-zn- melem
për kujdes të lëkurës së shëndoshë dhe të dëmtuar,melemi është i bërë prej dyllit të bletës,vajit të ullirit,mineraleve natyrale dhe vajrave eterike.
përdoret kundër puçrave,plagëve,dermatitisit,herpesit,egzemave,kruajtjes së lëkurës,të skuqurit e lëkurës,soborejës,etj.

Опис на линк

Apiherbal/Repro-centar/Pcelarstvo DABESKI

Одгледувањето на пчелни семејства преставува наша семејна традиција повеќе од 90 години.Во 1993 година во координација со Перо Дабески ,научен соработник од Р.Австрија е формиран најсовремениот Репро - центар за производство и селекција на македонската медоносна пчела произведени по најсовремена европска технологија.Нашето професионално пчеларство располага со преку 700 пчелни семејства во Гостиварско -влајничкиот регион и подножјето на Шар планина.
Нашето професионално пчеларство  во својот асортиман има голем број на природни препарати на база од пчелини производи за кој се знае дека благотворно делуваат на здравјето на луѓето.Покрај пчелните производи кој се користат со векови (пчелиниот мед,матичниот млеч,прополисот,поленот,и прополисот.)Нашата компанија Апихербал Пчеларство  ДАБЕСКИ Гостивар во своите производи ги користи и другите состојки од пчелите кој се помалку познати на овие простори(пчелиниот леб -ферментиран полен ПЕРГА,пчелиниот отров.)Производите на компанијата кој се користат за подобрување на здравјето или како козметичка палета на производи,освен пчелините производи содржат производи кој содржат и низ лековити билки кој се традиционално  познати и потврдени кај народот.
Посети ја страната на нашата продавница

T.jovanoski 11

070561835

Безбедна достава со ЕЛС
Плаќање после проверка на нарачката
Достава до врата
Купи сега
Достава со “Ecologistic”: од МКД
Доколку овој оглас ги прекршува Правилата на Огласување или Тргувај безбедно

Продавач

Одгледувањето на пчелни семејства преставува наша семејна традиција повеќе од 90 години.Во 1993 година во координација со Перо Дабески ,научен соработник од Р.Австрија е формиран најсовремениот Репро - центар за производство и селекција на македонската медоносна пчела произведени по најсовремена европска технологија.Нашето професионално пчеларство располага со преку 700 пчелни семејства во Гостиварско -влајничкиот регион и подножјето на Шар планина.
Нашето професионално пчеларство  во својот асортиман има голем број на природни препарати на база од пчелини производи за кој се знае дека благотворно делуваат на здравјето на луѓето.Покрај пчелните производи кој се користат со векови (пчелиниот мед,матичниот млеч,прополисот,поленот,и прополисот.)Нашата компанија Апихербал Пчеларство  ДАБЕСКИ Гостивар во своите производи ги користи и другите состојки од пчелите кој се помалку познати на овие простори(пчелиниот леб -ферментиран полен ПЕРГА,пчелиниот отров.)Производите на компанијата кој се користат за подобрување на здравјето или како козметичка палета на производи,освен пчелините производи содржат производи кој содржат и низ лековити билки кој се традиционално  познати и потврдени кај народот.
T.jovanoski 11 070561835
237
Купи сега

Достава со “Ecologistic”: од 150 МКД

Безбедна достава со ЕЛС

Плаќање после проверка на нарачката

Достава до врата

070561835

Адреса:

Купи

Нашиот сајт користи колачиња (Cookies). Со кликнување на “Се согласувам” или со продолжување на користење на сајтот, се согласувате со користењето на колачињата. Доколку не се согласувате, можете да ги промените подесувањата на Вашиот пребарувач.

Повеќе Информации