Регистрирај Pazar3 сметка и добиј 50 денари!
Македонски | Shqip | English |

Lekoviti kremi masti i melemi

300 МКД

Оглас од претпријатие Се продава од: Apiherbal/Repro-centar/Pcelarstvo DABESKI 16 септ. 16:21 Поврзи се кон претпријатието за да направиш измени
Leaflet
Apiherbal/Repro-centar/Pcelarstvo DABESKI
MATICI SELEKCIONIRANI PCELI ROEVI MLEC DABESKI 1 000 MKD
MATICEN MLEC PERGA PROPOLIS MED LEKOVITI  BILKI 150 MKD
MEDOVINA 600 MKD
CARLINA VILINO SITO 300 MKD
Вид на оглас
Се продава
Огласено од
Продавница
Локација
Гостивар
Производи
Друго
ПРИРОДНА А П И Б А Л З А М КОЗМЕТИКА без синтетички конзерванси адитиви КРЕМИ МАСТИ И МЕЛЕМИ на база од прополис восок билни екстракти од КАНТАРИОН НЕВЕН БЕЛ КРИН АХИЛЕА ТИМИАН АРНИКА ГАВЕЗ БИСЕРОК наменет и за нега и заштита на кожата и телото со терапевтско делување АПИБАЛЗАМ производите делуваат антимикробно антисептично анестетично и муностимулативно и антиканцерозно Ја регенерираат и штитат кожата и се ефикасни кај повеќето кожни промени против кожни инфекции бактерии ЕКЦЕМИ акутни хронични микробни детски против силен јадеж и чешање на кожата неуродерматитис трихофитија воспаление на кожата и слузокожата СИНУСИ чиреви акни постоперативнирани исеченици повреди изгореници целулит алопеција, косопаст херпеси фисури жулјеви ХЕМОРОИДИ псоријаза проширени вени воспаление на вените испукани петици РЕОМА туберкулоза на кожата тумори и рак на кожата рани настанати со радиумска терапија и др АПИКОЛД КРЕМА Универзална крема од пчелин восок маслиново масло етерични масла вит А Д Е Погодна за секој тип на кожа Штити негува освежува омекнува и ја прави кожата еластична ПРОПОЛИС КРЕМА Природен антибиотик со широк спектар на делување за комплетна нега на здрава и оштетена кожа Универзална крема од пчелин восок маслиново масло мед и прополис Погодна за секој тип на кожа Штити негува омекнува и ја прави кожата еластична.
-----------------------------------------------------------
ГЕЛ,Крема и Капки од (ГАВЕЗ)-Symphytum officinale.

Против рани, посекотини, гребаници, гнојни воспаленија, модринки, отоци, оштетени лигаменти, зглобови, коски, тетиви, гихт, реума,Čukljevi - Hallux valgus, и сл.
Активните супстанции длабоко продираат во ткивото и делуваат со забрзување на зацелувањето на оштетената кожа.
GAVEZ - Symphytum officinale
ГАВЕЗ ГЕЛ - за кожа, отоци, рани и пострауматски состојби

Постои народна поговорка, нема нешто што ГАВЕЗ-от не лечи. За да се уверите ви го преставуваме нашиот најприроден, најпрактичен и најуспешен "ГАВЕЗ ГЕЛ"

Гел од екстракт од корен од Гавез (Symphytum) кој содржи слуз, танини, алантоин, ја подобрува епитализацијата на кожата и помага во обнова на ткивата. Богат со неопходни витамини, минерали, амино и есенцијални етерни масла кои помагаат во секој проблем со кожата, мускулите и ткивата. Производ кој веќе 80 години се продава на пазарите на Поранешна Југославија и цела Југо-Источна Европа.

ГАВЕЗ ГЕЛ едно од најдобрите препарати на пазарот од посебна корист при:

- сите типови кожни тегоби
- модринки
- отоци
- рани
- скршеници

Apiherbal/Repro-centar/Pcelarstvo DABESKI
Одгледувањето на пчелни семејства преставува наша семејна традиција повеќе од 90 години.Во 1993 година во координација со Перо Дабески ,научен соработник од Р.Австрија е формиран најсовремениот Репро - центар за производство и селекција на македонската медоносна пчела произведени по најсовремена европска технологија.Нашето професионално пчеларство располага со преку 700 пчелни семејства во Гостиварско -влајничкиот регион и подножјето на Шар планина. Нашето професионално пчеларство во својот асортиман има голем број на природни препарати на база од пчелини производи за кој се знае дека благотворно делуваат на здравјето на луѓето.Покрај пчелните производи кој се користат со векови (пчелиниот мед,матичниот млеч,прополисот,поленот,и прополисот.)Нашата компанија Апихербал Пчеларство ДАБЕСКИ Гостивар во своите производи ги користи и другите состојки од пчелите кој се помалку познати на овие простори(пчелиниот леб -ферментиран полен ПЕРГА,пчелиниот отров.)Производите на компанијата кој се користат за подобрување на здравјето или како козметичка палета на производи,освен пчелините производи содржат производи кој содржат и низ лековити билки кој се традиционално познати и потврдени кај народот.
Посетете ја нашата продавница
T.jovanoski 11 Прикажи на мапата
070561835

https://www.youtube.com/watch?v=8j7a7JDDw0k

Apiherbal/Repro-centar/Pcelarstvo DABESKI
070561835
Leaflet
Apiherbal/Repro-centar/Pcelarstvo DABESKI
BILNI KAPKI SARSKA GORCICA 700 MKD
APIHERBAL ZA MASKA I ZENSKA PLODNOST 6 700 MKD
KREMA YNDYRNA DHE MELEME 100% kozmetik natura 200 MKD
ELIKSIR ZA MASKA I ZENSKA PLODNOST 2 700 MKD
Кон почеток