Регистрирај Pazar3 сметка и добиј 50 денари!
Македонски | Shqip | English |

DIGITALEN PID KONTROLER-TERMOSTAT 0-400c REGULACIJ

2 000 МКД

Оглас од претпријатие Се продава од: INKUBATOR-INKUBATORI-TERMOMETAR-VLAGOMER 03 јул. 21:15 Поврзи се кон претпријатието за да направиш измени
Leaflet
INKUBATOR-INKUBATORI-TERMOMETAR-VLAGOMER
BLUETOOTH BEZICEN POVRZUVAC NA SEKAKVI AUDIO UREDI 500 МКД
WI-FI BEZICNA KAMERA ZA VIDEO NADZOR VO REALNO VRE 2 500 МКД
KOMPAS ZA PLANINARENJE KAMPUVANJE SETANJE I SLICNO 350 МКД
AVTOMATSKI INKUBATOR ZA 74 JAJCA SO EL.TERMOSTAT 10 000 МКД
Вид на оглас
Се продава
Огласено од
Продавница
Локација
Кочани
Производи
Друго
-PRODAVAM DIGITALEN PID KONTROLER-TERMOSTAT ZA REGULACIJA NA TEMPERATURA DO OD 0-400C SO ALARM NA ZADADENA TEMPERATURA I MENI SO POVEKE FUNKCII ZA RAZNA NAMENA VO INDUSTRIJATA. SPECIFIKACII: Димензии: околу 48mm × 48mm × 110mm (АПП)
Мерење точност: ± 0,5% FS
Ладно крајот толеранција компензација: ± 2 Целзиусови (може да биде изменета од страна на софтвер во 0 ~ 50 Целзиусови степени)
Резолуција: 14 bit
циклус на семплирање: 0,5 секунди
вредност процес (PV), поставување вредност (SV)
Излез, аларм и само-подесување може да се прикаже со: LED
контрола PIN (вклучувајќи ON / OFF, чекор-тип PID и континуирано PID)
контрола на авто-подесување
Релеен излез: капацитет контакт 250V AC 3А (резистивни оптоварување)
Аларм функција излез: 2 начин
Контакт капацитет на производство: 250V AC 3А (резистивни оптоварување)
вредност амбиент (SV): идентичен со мерен опсег (PV)
Пропорционален опсег (П): 0 ~ целосен опсег (ON / OFF контрола кога е поставено на 0)
Детективска температура: 0 до 400 Целзиусови
Отпор на изолација:> 50 милиони оми (500V DC)
Отпор на изолација: 1500V AC / мин
Потрошувачка на енергија: 10 VA
Сервис на животната средина: 0 ~ 50 Целзиусови степени,
животната средина, без корозивни гасови 30 ~ 85% RH. VESAM DOSTAVA SEKOJ DEN VO SEKOE VREME NIZ CELA MAKEDONIJA PREKU KARGO EKSPRES ILI BRZA PRATKA. 077-735-790 070-607-455
INKUBATOR-INKUBATORI-TERMOMETAR-VLAGOMER
- PRODAZBA NA RAZNI VIDOVI INKUBATORI ZA PILINJA I POSEBNO OPREMA ZA IZRABOTKA NA INKUBATORI - RAZNI MERNI DIGITALNI INSTRUMENTI - RAZNI EKOLOSKI UREDI ZA ZASTITA OD INSEKTI I PODZEMNI GRIZACI ( KRT ,SLEPO KUCE, GLUVCI ,ZMII, PTICI, DIVI ZIVOTNI ) , AVTO KOZMETIKA I STAJLING NA VASETO VOZILO, I RAZNI DRUGI ARTIKLI KOJ MOZETE DA GI POGLEDNETE. VRSIME NARACKI SEKOJ DEN VO SEKOE VREME NIZ CELA MAKEDONIJA PREKU KARGO EKSPRES ILI BRZA PRATKA. 070607455 077735790-VIBER
Посетете ја нашата продавница
KOCANI Прикажи на мапата
070607455, 077735790

https://www.youtube.com/watch?v=DZDkrR0Vhrc

INKUBATOR-INKUBATORI-TERMOMETAR-VLAGOMER
070607455, 077735790
Leaflet
INKUBATOR-INKUBATORI-TERMOMETAR-VLAGOMER
PLASTICNI  RAMKI ZA REDENJE JAJCA VO INKUBATOR 1 200 МКД
LABARATORISKI TERMOMETAR ZA INKUBATOR I KALIBRACIJ 800 МКД
DIGITALEN LASERSK MERAC NA METRI I PLOSTNOST 1 400 МКД
POILKI ZA ZAJCI ZA NA KAFEZI 80 МКД
Кон почеток

Нашиот сајт користи колачиња (Cookies). Со кликнување на “Се согласувам” или со продолжување на користење на сајтот, се согласувате со користењето на колачињата. Доколку не се согласувате, можете да ги промените подесувањата на Вашиот пребарувач.

Повеќе Информации