Регистрирај Pazar3 сметка и добиј 50 денари!
Македонски | Shqip | English |

URED ZA DRESURA NA KUCE (NAVIKA,ODVIKA,NEPOTREBNO LAENJE)

2 300 МКД

Оглас од претпријатие Се продава од: INKUBATOR-INKUBATORI-TERMOMETAR-VLAGOMER 22 јан. 09:09 Поврзи се кон претпријатието за да направиш измени
Leaflet
INKUBATOR-INKUBATORI-TERMOMETAR-VLAGOMER
BESKONTAKTEN LASERSKI INFRA TERMOMETAR OD -50C-550 1 500 МКД
DIGITALNA VODOOTPORNA KILOMETRAZA ZA VELOSIPED SO 500 МКД
PLASTICNI LEZISTA  ZA REDENJE JAJCA VO INKUBATOR 300 МКД
BLUETOOTH BEZICEN POVRZUVAC NA SEKAKVI AUDIO UREDI 500 МКД
Вид на оглас
Се продава
Огласено од
Продавница
Локација
Кочани
Производи
Друго
- UREDI ZA DRESIRANJE NA KUCINJA SO DALECINSKI UPRAVUVAC DO 800M VODOOTPOREN SO VIBRACII , ELEKTRICEN SOK ,TITKANJE SO ZVUK KOMPET SO POLNAC ZA POLNENJE NA BATERIJATA I UPATSTVI ZA KORISTAENJE. BRZ I LESEN NACIN ZA VASETO KUCE DA GO NAUCETE NA RABOTI KOJ VAM VI ODGOVARA DA GI PRAVE.
-SPECIFIKACII ZA OVOJ URED:
- Прегледи:

Оваа целосно водоотпорна е-јака е многу популарна кај тренерите за кучиња и сопствениците на миленичиња. Неговите системи за обука ќе ви помогнат да го контролирате и тренирате вашето куче во ефикасен опсег со низа функции, вклучувајќи предупредување за вибрации, звучно предупредување, електростатско казнување, итн. Со неговиот далечински дизајн, можете да застанете на кората од далечина, да извршите корекција, лесно повикување грб, гризење и борба. Тоа ќе биде вашиот добар асистент за обука.

Главни карактеристики:
- Целосно водоотпорен дизајн: приемникот има супер водоотпорна изведба, така што вашето домашно милениче може да плива или да оди на дожд со него
- Прилагодливи нивоа: нивоата на вибрации и удари се прилагодливи од 1 до 99, и ве советуваме постепено да ги испробувате нивоата за да го пронајдете соодветното кога го користите овој систем за обука на миленичиња за прв пат
- 3 режими на обука: шок / вибрации / звук
- Со син екран на задно осветлување: може да се користи ноќе
- Далечински управувач на долги растојанија: далечинското е 800m (без никакво нарушување)
- 3 канали: има 3 сигнални канали на далечинскиот управувач и може да контролира 3 приемници од истиот модел
- Автоматско заштеда на енергија: автоматски режим на подготвеност и функции на меморија
- Прилагодлива големина на јачина: максималната прилагодлива должина е до 67 см, погодна за кучиња од сите големини

Забелешка:
- Полнете пред да ја користите
- Елиминирајте едно лошо однесување или научете една команда за покорност истовремено, ако обуката стане пребрза, вашето домашно милениче може да се збуни и да одбие
- Пред да го користите режимот на шок за вашето домашно милениче, прво треба да пробате вибрации на вашето домашно милениче
- Внимавајте на реакцијата на кучето и проверете дали интензитетот на обуката не е премногу

Спецификации:
- Влез: 100 - 240V, 50 / 60Hz
- Излез: 5V, 0,5A
- Напон на батеријата на предавателот: 3.7V
- Водоотпорно ниво на приемникот: IP67
- Тип на батерија: литиум-јонска батерија (вградена)
- Време на полнење на предавателот: 4 часа
- Време на подготвеност на предавателот: околу една недела
- Време на полнење на приемникот: 4 часа
- Време на подготвеност за приемник: околу една неделаПрименлива раса на кучиња: Големо куче, куче со средна големина, мало куче
Тежина: 0,3350 кг
Тежина на пакетот: 0,388 кг
- ISPRAKAME PREKU KARGO VO SEKOE VREME DO SITE GRADOVI NIZ CELA MAKEDONIJA. 077-735-790 070-607-455
INKUBATOR-INKUBATORI-TERMOMETAR-VLAGOMER
- PRODAZBA NA RAZNI VIDOVI INKUBATORI ZA PILINJA I POSEBNO OPREMA ZA IZRABOTKA NA INKUBATORI - RAZNI MERNI DIGITALNI INSTRUMENTI - RAZNI EKOLOSKI UREDI ZA ZASTITA OD INSEKTI I PODZEMNI GRIZACI ( KRT ,SLEPO KUCE, GLUVCI ,ZMII, PTICI, DIVI ZIVOTNI ) , AVTO KOZMETIKA I STAJLING NA VASETO VOZILO, I RAZNI DRUGI ARTIKLI KOJ MOZETE DA GI POGLEDNETE. VRSIME NARACKI SEKOJ DEN VO SEKOE VREME NIZ CELA MAKEDONIJA PREKU KARGO EKSPRES ILI BRZA PRATKA. 070607455 077735790-VIBER
Посетете ја нашата продавница
KOCANI Прикажи на мапата
070607455, 077735790

https://www.youtube.com/watch?v=JIhtrZG_p2s

INKUBATOR-INKUBATORI-TERMOMETAR-VLAGOMER
070607455, 077735790


WhatsApp:
38977735790
Leaflet
INKUBATOR-INKUBATORI-TERMOMETAR-VLAGOMER
LED PANEL PLAFONJERKA NADGRADEN 12-18-28W 0 МКД
GPS TRAKER ZA VELOSIPED,AVTOMOBIL,MILENICINJA,DECA 2 200 МКД
DIGITALEN VREMENSKI TAJMER-RELE DC-12V-24V 600 МКД
DATA LOGER TERMOMETAR ZA KAMJON HLADNJACA I HRANA 2 800 МКД
Кон почеток

Нашиот сајт користи колачиња (Cookies). Со кликнување на “Се согласувам” или со продолжување на користење на сајтот, се согласувате со користењето на колачињата. Доколку не се согласувате, можете да ги промените подесувањата на Вашиот пребарувач.

Повеќе Информации