Регистрирај Pazar3 сметка и добиј 50 денари!
Македонски | Shqip | English |

Peleti Tomo Pellet GARO GRADBA PRILEP

195 МКД

Оглас од претпријатие Се продава од: Doo Garo Gradba 02 септ. 10:24 Поврзи се кон претпријатието за да направиш измени
From
Store
Локација
Прилеп
Производи
Друго
TOMO PELLEТ .... 195 ден.
Техничка листа
калорична моќ: 4.85 kwh/kg c.aиздржливост: 97,4% t.q влажност: 6-8% c.a
остаток на пепел: <0.5% c.aгустина: 1.12 kg/m3
должина: max: 5 x дијаметардијаметар:5-6mm абразија: max: 2.3%
состав: природно дрво-бука
адитиви и лепила: НЕМА
сертификација: КЛАСА А1
Пелетите се биолошко гориво кое се прави од отпадот од дрвната индустрија (пилевина и сл.). Тој отпад потоа се ситни и суши, кадепотоа се набива под притисок.Пелетите се цилиндричен облик со пречник од 5-6 милиметри, додека нивната должина најчесто изнесува од 10-30 милиметри. Тие се погодни за користење бидејќи не е потребен голем простор за складирање како што е кај грејното дрво. Исто така се погодни за употреба, бидејќи можат да се користат кај котли кои се потполно и целосно автоматизирани. Уште една од нивната предност е тоа што оставаат многу малку пепел по нивната употреба.Пелетите исто така и претставуваат еколошко чисто гориво.Пакување: една вреќа од 15 кг, односно една палета 70 вреќи –вкупно 1050 кг. Доставата се врши на палета.
ДОО ГАРО ГРАДБА –Прилеп
Ул. Александар Македонски бр.120
Контакт телефон: 075 208 979; 048 428 607

Doo Garo Gradba

ул. Александар Македонски бб.
075 208 979
[email protected]

Следете не Facebook - Garo Gradba - Prilep

Doo Garo Gradba
075 208 979

Doo Garo Gradba

4 Огласи во продавницата

MERCEDES 2631 kiper so ATEST -
Pecki na peleti -
Grejni tela -
Кон почеток