Регистрирај Pazar3 сметка и добиј 50 денари!
Македонски | Shqip | English |

MATICEN MLEC PERGA PROPOLIS MED LEKOVITI BILKI

150 МКД

Оглас од претпријатие Се продава од: Apiherbal/Repro-centar/Pcelarstvo DABESKI 16 септ. 16:27 Поврзи се кон претпријатието за да направиш измени
Leaflet
Apiherbal/Repro-centar/Pcelarstvo DABESKI
LEKOVITI BILKI I PREPARATI DABESKI 0 MKD
KAPKI I MAST ZA NOS I SINUSI /DEBLOKATOR 400 MKD
Ocajnica Macina treva Ocajnica Marrubium vulgare 300 MKD
MECKIN LUK,SREMUS -ТINKTURA 300 MKD
Вид на оглас
Се продава
Огласено од
Продавница
Локација
Гостивар
МАТИЧЕН МЛЕЧ 10 грама 1500 денари.
ИСПОРАКА ВО СВЕЖА ФОРМА НИЗ СИТЕ ГРАДОВИ ВО МАКЕДОНИЈА
Perga 1 gram 10 denari.
ЕЛИКСИР ЗА ПЛОДНОСТ 1 кг.2700 денари
БРОНХИАПИПОЛРОЈАЛ 1 кг.1200 денари
БРОНХОВИТАЛ 1 кг.800 денари.
АПИПОЛ 1 кг 600 денари
НИКИВИТА 700мл.600 денари.
ЕЛИКСИР ЗА ПЛОДНОСТ
ПРИРОДЕН БИОСТИМУЛАТОР,АНТИБИОТИК,АНТИОКСИДАНТ и АФРОДИЗИЈАК
Ја зголемува плодноста кај мажите и жените ,го регулира лачењето на половите хормони,ја јакне потенцијата,дава бодрост енергија и сила.Состав: пчелин мед 1 кг,/ПЕРГА /Ферментиран полен 100 грама ,матичен млеч 10 грама, прополис 20 грама.Начин на употреба :Се зема со дрвена или пластична лажичка 2-3 лажички дневно 10-15 минути пред јадење.

Пергата или " пчелиниот леб за разлика од полен-от , Перга та е " обработена" со ензимите на пчелата и се меша со мед. Ова ја подобрува нејзината апсорпција и искористување во организмот било кај пчелите или луѓето ако се користи во исхраната . Производот ги има следниве својства : • антиинфламаторно, антимикробно, антивирусно, антифунгално дејство • позитивно влијае на цревната флора, го подобрува варењето и искористувањето на хранливите материи ; • ја подобрува размената на материите и го поддржува регулирањето на телесната тежина; • подобрување на општата состојба и способност за работа; • ја регулира и нормализира функцијата на црниот дроб ; • го подобрува кардиоваскуларниот систем; • го подобрува работењето на вегетативниот нервен систем; • го стимулира системот за создавање на крв и ја подобрува крвната слика ; • ја подобрува циркулацијата, особено во крвните садови на мозокот ; • ја подобрува резистеноста ( отпорноста ) на организмот кон сите видови оптеретувања ; • го стимулира растот и регенерацијата на сите видови ткива во организмот; • го помага исфрлувањето на токсините и слободните радикали на сите штетни производи предизвикани со функционирањето на организмот, ја зајакнува отпорноста на организмот кон сите видови на зрачења (вклучувајќи ја и радиоактивноста ) ; • нормализација на простатата, го стимулира лачењето на жолчката, нормализирање на функцијата на панкреасот ; • има благ диуретски ефект; • го подобрува видот и меморијата ; • го забавува растот на туморите; • ги забавува ( успорува ) биолошките процеси на стареење клетките . Teрапевтски индикации : • детоксификација ; Во Македонија производи кој се богати со ПЕРГА PERGA се ЕЛИКСИР ЗА ПЛОДНОСТ, БРОНХИАПИПОЛРОЈАЛ,АПИПОЛ ,НИКИВИТА.
Apiherbal/Repro-centar/Pcelarstvo DABESKI
Одгледувањето на пчелни семејства преставува наша семејна традиција повеќе од 90 години.Во 1993 година во координација со Перо Дабески ,научен соработник од Р.Австрија е формиран најсовремениот Репро - центар за производство и селекција на македонската медоносна пчела произведени по најсовремена европска технологија.Нашето професионално пчеларство располага со преку 700 пчелни семејства во Гостиварско -влајничкиот регион и подножјето на Шар планина. Нашето професионално пчеларство во својот асортиман има голем број на природни препарати на база од пчелини производи за кој се знае дека благотворно делуваат на здравјето на луѓето.Покрај пчелните производи кој се користат со векови (пчелиниот мед,матичниот млеч,прополисот,поленот,и прополисот.)Нашата компанија Апихербал Пчеларство ДАБЕСКИ Гостивар во своите производи ги користи и другите состојки од пчелите кој се помалку познати на овие простори(пчелиниот леб -ферментиран полен ПЕРГА,пчелиниот отров.)Производите на компанијата кој се користат за подобрување на здравјето или како козметичка палета на производи,освен пчелините производи содржат производи кој содржат и низ лековити билки кој се традиционално познати и потврдени кај народот.
Посетете ја нашата продавница
T.jovanoski 11 Прикажи на мапата
070561835

https://www.youtube.com/watch?v=3B6lK3CSsiI

Apiherbal/Repro-centar/Pcelarstvo DABESKI
070561835
Leaflet
Apiherbal/Repro-centar/Pcelarstvo DABESKI
BILNI KAPKI PROTIV NERVOZA I NESONICA 0 MKD
MATICI SELEKCIONIRANI PCELI ROEVI MLEC DABESKI 1 000 MKD
BELA IMELA VISCUM ALBUM 300 MKD
NIKIVITA 100% ELIKSIR NATURAL 600 MKD
Кон почеток