Регистрирај Pazar3 сметка и добиј 50 денари!
Македонски | Shqip | English |

NIKIVITA 100% ELIKSIR NATURAL

600 МКД

Оглас од претпријатие Се продава од: Apiherbal/Repro-centar/Pcelarstvo DABESKI 16 септ. 16:50 Поврзи се кон претпријатието за да направиш измени
Leaflet
Apiherbal/Repro-centar/Pcelarstvo DABESKI
PRODHIME NATYRALE TË BLETËVE 0 MKD
Api DIJABET za DIJABETES i reguliranje na sekerot 1 200 MKD
LEKOVITI BILKI I PREPARATI DABESKI 0 MKD
BRONHOVITAL ZA DISNITE PATISTA 400 MKD
Вид на оглас
Се продава
Огласено од
Продавница
Локација
Гостивар
100% ELIKSIR NATYRAL
NGA PRODHIME TË BLETËVE ,PERGË,POLEN I FERMENTUAR,MJALTË BLETE,PROPOLIS DHE ACID MOLLE PREJ MOLLAVE TË EGRRA (PA ADITIVE ARTIFICIALE,AROMAVE OSE NGJYRAVE)
ANTIBIOTIK NATYRAL,ANTIOKSIDANT DHE BIOSTIMULATOR
Përmban numër të madh të vitaminave,mineraleve,egzimeve,koegzimeve,karbohidrateve,hormoneve,proteineve dhe aminoacideve.
Ndihmon tek :Përforcon sistemin imunologjik dhe rregullon yndyrnat në gjak dhe peshen trupore.Pastron trupin nga toksinet radikalet e lira dhe materie të tjera te dëmshme.
Regullim i shtypjes të gjakut,çregullim të metabolizmit ,trashësis,stresit,arterosklerozës,probleme nervore,kokëdhimbjeve,marjemend,sëmundje të fytit dhe organeve të frymëmarjes,plakjes të hershme,sterilitetit,sëmundjeve të lëkurës,reumës ,anemise,apetit te zvogëluar,prostate të sëmurë,tek flora zorore e dëmtuar ,kolitis,enteritis,venë të zgjeruara,holesterol,treglicerine,çrregullim në cirkullimin e gjakut,gumezhim të veshkëve,tek sëmundjet e mushkërive,veshkëve,mëlqise dhe sëmundjeve kardiovaskulare,lodhjes kronike ,të rraskapiturit,rekovalesences.
E përmirëson shfrytëzimin e kaliumit në organizëm,e përforcon gjendjen psihofizike,jep fuqi dhe energji.
Nikivita përmban më tepër se 200 përmbajtës shërues dhe biostimulativ,vitamina, minerale,aminoacide,enzime,koenzime dhe shumë ingridient tjerë të cilët asimilohen lehtë dhe ndihmojnë të krijohet një balans biokimik dhe mineral dhe shpejton ripërtrirjen e qelizave.Mungesa e acideve në inde është një nga arsyet kryesore për sëmundje të ndryshme,Nikivita i plotëson këto mangësi.
Mënyra e përdorimit
Doza e sygjëruar e Nikivita është tre lugë supe në mëngjez dhe në mbrëmje gjysëm ore para vaktit.
Mund të konsumohet e paster ose e tretur në një gotë uji ose caj (por të mos jetë i nxehtë)
Gjatë ditës mund të konsumoni sa të doni, nuk ka dozim të tepërt.
Për fëmijët Nikivita mund të konsumohet nga fëmijët në moshë mbi 3 vjet dhe në doza pak të zvogëluara.
Apiherbal/Repro-centar/Pcelarstvo DABESKI
Одгледувањето на пчелни семејства преставува наша семејна традиција повеќе од 90 години.Во 1993 година во координација со Перо Дабески ,научен соработник од Р.Австрија е формиран најсовремениот Репро - центар за производство и селекција на македонската медоносна пчела произведени по најсовремена европска технологија.Нашето професионално пчеларство располага со преку 700 пчелни семејства во Гостиварско -влајничкиот регион и подножјето на Шар планина. Нашето професионално пчеларство во својот асортиман има голем број на природни препарати на база од пчелини производи за кој се знае дека благотворно делуваат на здравјето на луѓето.Покрај пчелните производи кој се користат со векови (пчелиниот мед,матичниот млеч,прополисот,поленот,и прополисот.)Нашата компанија Апихербал Пчеларство ДАБЕСКИ Гостивар во своите производи ги користи и другите состојки од пчелите кој се помалку познати на овие простори(пчелиниот леб -ферментиран полен ПЕРГА,пчелиниот отров.)Производите на компанијата кој се користат за подобрување на здравјето или како козметичка палета на производи,освен пчелините производи содржат производи кој содржат и низ лековити билки кој се традиционално познати и потврдени кај народот.
Посетете ја нашата продавница
T.jovanoski 11 Прикажи на мапата
070561835
Apiherbal/Repro-centar/Pcelarstvo DABESKI
070561835
Leaflet
Apiherbal/Repro-centar/Pcelarstvo DABESKI
MATICEN MLEC PERGA PROPOLIS MED LEKOVITI  BILKI 150 MKD
BRONHOVITAL ZA DISNITE PATISTA 400 MKD
PRODHIME NATYRALE TË BLETËVE 0 MKD
KAPKI I MAST ZA NOS I SINUSI /DEBLOKATOR 400 MKD
Кон почеток