Регистрирај Pazar3 сметка и добиј 50 денари!
Македонски | Shqip | English |

Nikivita Priroden Eliksir

600 МКД

Оглас од претпријатие Се продава од: Apiherbal/Repro-centar/Pcelarstvo DABESKI 16 септ. 16:23 Поврзи се кон претпријатието за да направиш измени
Leaflet
Apiherbal/Repro-centar/Pcelarstvo DABESKI
PRODUKTE MJALTI  & BIMË MJEKUESE 0 MKD
KAPKI I MAST ZA NOS I SINUSI /DEBLOKATOR 400 MKD
SLADOK PELIN ARTEMISIA ANNUA 700 MKD
KREMA YNDYRNA DHE MELEME 100% kozmetik natura 200 MKD
Вид на оглас
Се продава
Огласено од
Продавница
Локација
Гостивар
Н И К И В И Т А
ПРИРОДЕН ЕЛИКСИР

Од пчелни производи перга ферментиран полен пчелин мед прополис и јаболкова киселина од диви јаболка Без вештачки додатоци ароми и бои

Н И К И В И Т А

ПРИРОДЕН АНТИБИОТИК АНТИОКСИДАНТ и БИОСТИМУЛАТОР

Содржи голем број на витамини минерали ензими коензими јагленихидрати хормони протеини и аминокиселини Помага при зајакнување на имунолошкиот систем и регулирање на маснотиите во крвта и телесната тежина Чистење на телото од токсини слободните радикали и другите штетни материи Регулирање на крвниот притисок нарушувања на метаболизмот дебелина стрес артериосклероза нервни тегоби главоболка вртоглавица заболувања на грлото и дишните патишта предвремено стареење неплодност кожни заболувања реума гихт слабокрвност намален апетит заболена простата кај оштетувања на цревната флора колитис ентеритис проширени вени ЛДЛ холестерол триглицериди нарушена циркулација на крвта зуење во ушите заболувања на белите дробови бубрезите црниот дроб и кардио васкуларни заболувања хроничен замор истоштеност рековалестенција

Ја подобрува искористеноста на на калиумот во организмот ја зајакнува психофизичката состојба дава бодрост енергија и сила

Н И К И В И Т А содржи преку 200 лековити и биостимулативни состојки витамини минерали аминокиселини ензими коензими и многу други состојки кои се асимилираат лесно и помагаат да се воспостави биохемиска и минерална рамнотежа во организмот и да се забрза обновувањето и подмладувањето на клетките и ткивата Недостатокот на киселоста во ткивата е една од најсериозните причини за заболување Н И К И В И Т А ги надополнува тие недостатоци

Пчеларство Д А Б Е С К И

Ул Трајко Јованоски 11 1230 Гостивар

Тел 072644402 071797789 070561835.

Цена на НИКИВИТА 850 МЛ 600 денари 350 МЛ 300 денари
Начин на испорака Директна достава до Ваша адреса во сите градови по цена од 160 денари
Apiherbal/Repro-centar/Pcelarstvo DABESKI
Одгледувањето на пчелни семејства преставува наша семејна традиција повеќе од 90 години.Во 1993 година во координација со Перо Дабески ,научен соработник од Р.Австрија е формиран најсовремениот Репро - центар за производство и селекција на македонската медоносна пчела произведени по најсовремена европска технологија.Нашето професионално пчеларство располага со преку 700 пчелни семејства во Гостиварско -влајничкиот регион и подножјето на Шар планина. Нашето професионално пчеларство во својот асортиман има голем број на природни препарати на база од пчелини производи за кој се знае дека благотворно делуваат на здравјето на луѓето.Покрај пчелните производи кој се користат со векови (пчелиниот мед,матичниот млеч,прополисот,поленот,и прополисот.)Нашата компанија Апихербал Пчеларство ДАБЕСКИ Гостивар во своите производи ги користи и другите состојки од пчелите кој се помалку познати на овие простори(пчелиниот леб -ферментиран полен ПЕРГА,пчелиниот отров.)Производите на компанијата кој се користат за подобрување на здравјето или како козметичка палета на производи,освен пчелините производи содржат производи кој содржат и низ лековити билки кој се традиционално познати и потврдени кај народот.
Посетете ја нашата продавница
T.jovanoski 11 Прикажи на мапата
070561835

https://www.youtube.com/watch?v=3B6lK3CSsiI

Apiherbal/Repro-centar/Pcelarstvo DABESKI
070561835
Leaflet
Apiherbal/Repro-centar/Pcelarstvo DABESKI
 APIHERBAL ZA HEMOROIDI 0 MKD
Lekoviti kremi masti i melemi 300 MKD
ANTIRID KREMA   BEE VENOM  ANTI AGING CREAM 500 MKD
PERGA pcelin leb AMBROZIA Bee bread 0 MKD
Кон почеток