Регистрирај Pazar3 сметка и добиј 50 денари!
Македонски | Shqip | English |

KOMBUHA GABA ZA PRAVENJE NAPITOK OD CAJ I SAMO NAP

500 МКД

600 МКД

Оглас од претпријатие Се продава од: INKUBATOR-INKUBATORI-TERMOMETAR-VLAGOMER 21 мар. 22:47 Поврзи се кон претпријатието за да направиш измени
Leaflet
INKUBATOR-INKUBATORI-TERMOMETAR-VLAGOMER
GPS GPRS GSM TRAKER ZA SLEDENJE NA VASETO VOZILO 1 800 МКД
PRSTENI ZA PTICI KOKOSKI SATKI MISIRKI GUSKI FAZAN 10 МКД
DIGITALEN TERMOMETAR SO VLAGOMER HC-520 700 МКД
ENDOSKOP VODOOTPOREN ZA MOBILEN TELEFON SO 1.5M KA 1 200 МКД
Вид на оглас
Се продава
Огласено од
Продавница
Локација
Кочани
- PRODAVAM KOMBUHA GABA ZA PRAVENJE NA CAJ VO TEGLA SO POLA LITAR NAPITOK ZAEDNO ILI SAMO NAPITOK CAJ OD KOMBUGA 1.5L SISE 300 DEN ILI DVE ZA 600 DEN. PRAKAM PREKU KARGO EKSPRES NIZ CELA MAKEDONIJA . - EVE GI NEGOVIOT SOSTAV I LEKOVIDI SVOJSTVA.
- Комбухата е габа составена од желатиноидна и жилава габна мембрана во облик на плоснат диск. Живее во хранлив раствор од чај и од шеќер, во кој постојано се размножува. Габниот диск прво се проширува по целата површина на чајот, а потоа се задебелува. Кога се одгледува на правилен начин, таа расте, 'рти и му служи на својот сопственик цел живот.
За време на процесот на ферментација и оксидација, габата во чајот делува со различни комплексни хемиски реакции. Се храни со шеќерот во чајот и во замена произведува други вредни супстанции, кои се составен дел на комбуха течноста: гликоронска киселина и млечна, витамин, аминокиселини, антибиотски состојки... Токму од тие причини оваа чајна габа претставува вистинска мала биохемиска фабрика.
Глукоронската киселина е еден од најважните продукти на Комбуха течноста, L-млечната киселина исто така е многу важна компонента. Комбухата е богата со витамини: посебно Б комплекс и Ц витамин.Во својот состав комбуха течноста, содржи и големо количество оцетна киселина. Во својот состав комбухата има вистинско богатство на глукоронска киселина, L-млечна киселина, витамини од Б-комплексот, преработени шеќери, како и остатоци на екстракти од чајната мешавина, што се употребуваат при подго-товка на чајот за комбуха течноста Комбухата е вистински концентрат на здравје, сила и енергија, Освен тоа, комбухата врши превенција кај некои видови канцер, зголемувајќи го имунитетот на организмот, а за време на менопаузата ги намалува “валунзите“, иако по непосредното пиење на напитокот може да се почувствува топлина, но тоа е знак дека се забрзува крвотокот што ќе помогне во прочистувањето на организмот од токсични материи и течности. Им помага и на астматичарите и на заболените од бронхитис, како и од кашлица, ја чисти жолчната кеса, помага при колитис, ја запира заразната дијареја, помага при несоница, а се тврди дека повторно воспоставува раст на косата и др. телефон за нарачка: 077-735-790 070-607-455
INKUBATOR-INKUBATORI-TERMOMETAR-VLAGOMER
- PRODAZBA NA RAZNI VIDOVI INKUBATORI ZA PILINJA I POSEBNO OPREMA ZA IZRABOTKA NA INKUBATORI - RAZNI MERNI DIGITALNI INSTRUMENTI - RAZNI EKOLOSKI UREDI ZA ZASTITA OD INSEKTI I PODZEMNI GRIZACI ( KRT ,SLEPO KUCE, GLUVCI ,ZMII, PTICI, DIVI ZIVOTNI ) , AVTO KOZMETIKA I STAJLING NA VASETO VOZILO, I RAZNI DRUGI ARTIKLI KOJ MOZETE DA GI POGLEDNETE. VRSIME NARACKI SEKOJ DEN VO SEKOE VREME NIZ CELA MAKEDONIJA PREKU KARGO EKSPRES ILI BRZA PRATKA. 070607455 077735790-VIBER
Посетете ја нашата продавница
KOCANI Прикажи на мапата
070607455, 077735790

https://www.youtube.com/watch?v=IZeIlB6e3bQ

INKUBATOR-INKUBATORI-TERMOMETAR-VLAGOMER
070607455, 077735790
Leaflet
INKUBATOR-INKUBATORI-TERMOMETAR-VLAGOMER
DIGITALEN PH-METAR ZA MERENJE ALKALNOST I KISELOST 1 200 МКД
VLAGOMER ZA DRVO BAMBUS KARTON TUTUN PAMUK I DR 1 000 МКД
MINI OKSIGEN ZAPALKA ZA TOPENJE DO 1300C ZA POVEKE 600 МКД
PROZEKTOR QUAD CORE ANDROID 4.4 WI-FI LED HD - 3D 200 ЕУР
Кон почеток

Нашиот сајт користи колачиња (Cookies). Со кликнување на “Се согласувам” или со продолжување на користење на сајтот, се согласувате со користењето на колачињата. Доколку не се согласувате, можете да ги промените подесувањата на Вашиот пребарувач.

Повеќе Информации