Регистрирај Pazar3 сметка и добиј 50 денари!
Македонски | Shqip | English |

KOMBUHA GABA ZA PRAVENJE NAPITOK OD CAJ I SAMO NAP

600 МКД

Оглас од претпријатие Се продава од: INKUBATOR-INKUBATORI-TERMOMETAR-VLAGOMER Вчера 08:52 Поврзи се кон претпријатието за да направиш измени
Leaflet
INKUBATOR-INKUBATORI-TERMOMETAR-VLAGOMER
NOVI LISICI ZA VRZUVANJE SO DVA KLUCA TURSKI KVALI 900 МКД
AVTOMATSKI INKUBATOR ZA 48 JAJCA DIGITALEN 9 500 МКД
TERMOMETAR SO VLAGOMER ANALOGEN KOMBINIRAN DO 120c 700 МКД
LABARATORISKI PRECIZEN TERMOMETAR ZA INKUBATOR 800 МКД
- PRODAVAM KOMBUHA GABA ZA PRAVENJE NA CAJ VO TEGLA SO POLA LITAR NAPITOK ZAEDNO ILI SAMO NAPITOK CAJ OD KOMBUGA 1.5L SISE 300 DEN ILI DVE ZA 600 DEN. PRAKAM PREKU KARGO EKSPRES NIZ CELA MAKEDONIJA . - EVE GI NEGOVIOT SOSTAV I LEKOVIDI SVOJSTVA.
- Комбухата е габа составена од желатиноидна и жилава габна мембрана во облик на плоснат диск. Живее во хранлив раствор од чај и од шеќер, во кој постојано се размножува. Габниот диск прво се проширува по целата површина на чајот, а потоа се задебелува. Кога се одгледува на правилен начин, таа расте, 'рти и му служи на својот сопственик цел живот.
За време на процесот на ферментација и оксидација, габата во чајот делува со различни комплексни хемиски реакции. Се храни со шеќерот во чајот и во замена произведува други вредни супстанции, кои се составен дел на комбуха течноста: гликоронска киселина и млечна, витамин, аминокиселини, антибиотски состојки... Токму од тие причини оваа чајна габа претставува вистинска мала биохемиска фабрика.
Глукоронската киселина е еден од најважните продукти на Комбуха течноста, L-млечната киселина исто така е многу важна компонента. Комбухата е богата со витамини: посебно Б комплекс и Ц витамин.Во својот состав комбуха течноста, содржи и големо количество оцетна киселина. Во својот состав комбухата има вистинско богатство на глукоронска киселина, L-млечна киселина, витамини од Б-комплексот, преработени шеќери, како и остатоци на екстракти од чајната мешавина, што се употребуваат при подго-товка на чајот за комбуха течноста Комбухата е вистински концентрат на здравје, сила и енергија, Освен тоа, комбухата врши превенција кај некои видови канцер, зголемувајќи го имунитетот на организмот, а за време на менопаузата ги намалува “валунзите“, иако по непосредното пиење на напитокот може да се почувствува топлина, но тоа е знак дека се забрзува крвотокот што ќе помогне во прочистувањето на организмот од токсични материи и течности. Им помага и на астматичарите и на заболените од бронхитис, како и од кашлица, ја чисти жолчната кеса, помага при колитис, ја запира заразната дијареја, помага при несоница, а се тврди дека повторно воспоставува раст на косата и др. телефон за нарачка: 077-735-790 070-607-455
INKUBATOR-INKUBATORI-TERMOMETAR-VLAGOMER
IZRABOTKA I PRODAZBA NA INKUBATORI - KOPIJA OD FABRICKI ITALJANSKI MODEL EDNOREDEN TIP ZA 100 JAJCA OD KOKOSKA PA DO 150-200 OD DRUGA ZIVINA SO ELEKTRONSKI TERMOSTAT ( TERMOREGULATOR) SO PRECIZNOST OD +- 0,1c TOLERANCIJA NA TEMPERATURATA VO INKUBATOROT STO E MNOGU BITEN FAKTOR ZA PROCENTOT NA VEDLIVOST NA JAJCATA VO INKUBATOROT. FABRICKI MODELI SO AVTOMATSKO I POLUAVTOMATSKO VRTENJE NA JAJCATA, I RAZNA DRUGA OPREMA I MERNI UREDI ZA IZRABOTKA ILI NADGRADUVNJE NA VASIOT INKUBATOR: - ELEKRTONSKI TERMOSTATI ( TERMOREGULATORI ) SO PRECIZNOST OD +- 0.1C 1500 DEN. SPIRALNI GREACI ZA INKUBATOR: 500 DEN. SE POSTAVUVAT PODEDNAKVO RASPOREDENI NA GORNIOT DEL NA VNATRESNOSTA NA INKUBATOROT ZA TOPLINATA DA PAGA RAMNOMERNO VRZ POVRSINATA NA JAJCATA, I SEKOGAS TEMPERATURATA SE MERE NA GORNIOT DEL NA IVICATA NA JAJCATA DA BIDE 37.8 KAJ BITOVITE ILI 38.8 KAJ EDNOREDNITE TIPOVI NA INKUBATORI. - DIGITALNI TERMOMETRI - VLAGOMERI SO SONDA I SO VNATRESNI SONDI BES KABEL. 400 DEN 500 DEN 600 DEN 650 DEN 750 DEN ZAVISI OD VIDOT I MODELOT. RAZLICNI VIDOVI I MODELI MOZETE DA POGLEDNETE NA STRANATA NA FACEBOOK: INKUBATOR-INKUBATORI - VLAGOMERI SO TERMOMETAR SO SONDA I KABEL I BES KABEL SO VNATRESNI SONDI 500 DEN 600 DEN 750 DEN - TESTER LED LAMPA SO 9 LED DIODI ZA PREGLED NA OPLODENI JAJCA VO INKUBATOR 400 DEN SE KORISTI 3-4 DEN PO STAVANJETO NA JAJCATA VO INKUBATOROT DA VIDETE DALI SE OPLODENI ODNOSNO DALI SE FORMIRAL EMBRION VO JAJCETO ILI NE.SO VAKVA IZVRSENA PROVERKA VEKE ZNAETE VO KOLKU JAJCA KE SE IZVEDAT PILINJA.NEOPLODENITE JAJCA MOZETE DA GI IZVADETE ILI VO ODREDENI USLOVI DA DODADETE DRUGI OPLODENI JAJCA. - SO SEKOJ KUPEN INKUBATOR PO VAS IZBOR DOBIVATE GRATIS DIGITALEN TERMOMETAR SO SONDA ZA MERENJE NA TEMPERATURATA VO INKUBATOROT,ILI TESTER LED LAMPA ZA PREGLED I PROVERKA NA OPLODENI JAJCA VO INKUBATOROT . - SO SEKOJ INKUBATOR IMATE PRIRACNIK I UPATSTVO ZA KORISTENJE I MOJ SOVET VO SEKOE VREME. ZA SEKAKVI PRASANJA I INFORMACII OBRATETE SE NA SLEDNIVE INFORMACII : 070-607-455 070-89
Visit our store page
KOCANI Show on the map
070607455, 077735790

https://www.youtube.com/watch?v=IZeIlB6e3bQ

INKUBATOR-INKUBATORI-TERMOMETAR-VLAGOMER
070607455, 077735790


WhatsApp:
38977735790
Leaflet
INKUBATOR-INKUBATORI-TERMOMETAR-VLAGOMER
PLASTICNI TABLI ZA REDENJE JAJCA VO INKUBATOR 300 МКД
TERMOMETAR DO 400C BIMETALEN AKSIALEN ZA FURNA,PEC 1 000 МКД
PROFESIONALEN OPTICKI REFRAKTOMETAR ZA ANTIFRIZ-AK 2 300 МКД
MOKEN RIBOLOVEN ALAT SO STRELKI ZA LOVENJE RIBI 2 500 МКД
Кон почеток