Регистрирај Pazar3 сметка и добиј 50 денари!
Македонски | Shqip | English |

GAVEZ Symphytum officinale

300 МКД

Оглас од претпријатие Се продава од: Apiherbal/Repro-centar/Pcelarstvo DABESKI 16 септ. 16:24 Поврзи се кон претпријатието за да направиш измени
Leaflet
Apiherbal/Repro-centar/Pcelarstvo DABESKI
SLADOK PELIN ARTEMISIA ANNUA 700 MKD
Api DIJABET 1 200 MKD
Lekoviti kremi masti i melemi 300 MKD
PRODUKTE MJALTI  & BIMË MJEKUESE 0 MKD
Гел,Крема и Капки од (ГАВЕЗ)-Symphytum officinale.

Против рани, посекотини, гребаници, гнојни воспаленија, модринки, отоци, оштетени лигаменти, зглобови, коски, тетиви, гихт, реума и сл.
Активните супстанции длабоко продираат во ткивото и делуваат со забрзување на зацелувањето на оштетената кожа.

ГАВЕЗ ГЕЛ - за кожа, отоци, рани и пострауматски состојби

Постои народна поговорка, нема нешто што ГАВЕЗ-от не лечи. За да се уверите ви го преставуваме нашиот најприроден, најпрактичен и најуспешен "ГАВЕЗ ГЕЛ"

Гел од екстракт од корен од Гавез (Symphytum) кој содржи слуз, танини, алантоин, ја подобрува епитализацијата на кожата и помага во обнова на ткивата. Богат со неопходни витамини, минерали, амино и есенцијални етерни масла кои помагаат во секој проблем со кожата, мускулите и ткивата. Производ кој веќе 80 години се продава на пазарите на Поранешна Југославија и цела Југо-Источна Европа.

ГАВЕЗ ГЕЛ едно од најдобрите препарати на пазарот од посебна корист при:

- сите типови кожни тегоби
- модринки
- отоци
- рани
- скршеници
- опекотини и изгореници
- лузни
- спортски повреди
- пост-трауматски услови
- гихт

Apiherbal/Repro-centar/Pcelarstvo DABESKI
Одгледувањето на пчелни семејства преставува наша семејна традиција повеќе од 90 години.Во 1993 година во координација со Перо Дабески ,научен соработник од Р.Австрија е формиран најсовремениот Репро - центар за производство и селекција на македонската медоносна пчела произведени по најсовремена европска технологија.Нашето професионално пчеларство располага со преку 700 пчелни семејства во Гостиварско -влајничкиот регион и подножјето на Шар планина. Нашето професионално пчеларство во својот асортиман има голем број на природни препарати на база од пчелини производи за кој се знае дека благотворно делуваат на здравјето на луѓето.Покрај пчелните производи кој се користат со векови (пчелиниот мед,матичниот млеч,прополисот,поленот,и прополисот.)Нашата компанија Апихербал Пчеларство ДАБЕСКИ Гостивар во своите производи ги користи и другите состојки од пчелите кој се помалку познати на овие простори(пчелиниот леб -ферментиран полен ПЕРГА,пчелиниот отров.)Производите на компанијата кој се користат за подобрување на здравјето или како козметичка палета на производи,освен пчелините производи содржат производи кој содржат и низ лековити билки кој се традиционално познати и потврдени кај народот.
Посетете ја нашата продавница
T.jovanoski 11 Прикажи на мапата
070561835

https://www.youtube.com/watch?v=3B6lK3CSsiI

Apiherbal/Repro-centar/Pcelarstvo DABESKI
070561835
Leaflet
Apiherbal/Repro-centar/Pcelarstvo DABESKI
 APIHERBAL ZA HEMOROIDI 0 MKD
CARLINA VILINO SITO 300 MKD
BELA IMELA VISCUM ALBUM 300 MKD
ANTIRID KREMA   BEE VENOM  ANTI AGING CREAM 500 MKD
Кон почеток