Регистрирај Pazar3 сметка и добиј 50 денари!
Македонски | Shqip | English |

GASOV TOP ZA ZASTITA OD PTICI I DIVI ZIVOTNI

9 000 МКД

11 500 МКД

Оглас од претпријатие Се продава од: INKUBATOR-INKUBATORI-TERMOMETAR-VLAGOMER 21 септ. 09:34 Поврзи се кон претпријатието за да направиш измени
Leaflet
INKUBATOR-INKUBATORI-TERMOMETAR-VLAGOMER
PILINJA  OD JAPONSKI PREPELICI POTPOLOSKI 60 МКД
TERMOMETAR ZA VO AVTOMOBIL DVE TEMPERATURI VOLTMET 800 МКД
ELKTRONSKI DIGITALEN PRECIZEN TERMOSTAT ZA INKUBATOR 1 500 МКД
POTENCIOMETAR-REGULATOR 12V-24V 8A LED DIODI I DR. 500 МКД
- PRODAVAM GASOV TOP ZA ZASTITA OD PTICI I DRUGI DIVI ZIVOTNI KOJ NANESUVAT STETA NA VASITE LOJZARSKI NASADI,GRADINARSKI NASADI I KULTURI, ZASTITA OD DIVI ZIVOTNI NA VASITE PCELI I PCELNITE SEMEJSTVA, ZASTITA NA VASITE RIBNICI OD VIDRI I DRUGO. OVOJ URED E NAJDOBROTO I IDEALNO RESENIE ZA DA SE ZASTITITE OD OVIE ZIVOTNI I PTICI BEZ DA VI NANESAT STETA . LESNO SE RAKUVA I MONTIRA NA POSAKANOTO MESTO . MOZE DA RABOTI I SO MALA I SO GOLEMA BOCA. - OBOJ PROIZVOD E FABRICKI SO TURSKO PROIZVOTSTVO KOE IMA 1 GODINA GARANCIJA SERVIS I REZERVNI DELOVI VO IDNINA TAKA DA STO I DA SE SLUCI MOZE SEKOGAS DA SE OSPOSOBE I DA BIDE PAK VO FUNKCIJA. - SPECIFIKACII: - Апаратот се користи за плашење на секакви птици, диви свињи, диви зајаци,волци,лисици,видри елени, мечки и други штетници на сите терени посеани со насади со овошје и зеленчук, сончоглед и пченкарски полиња, како и околу мелници, аеродроми и брани со рибни фарми.

Специфичности и принципи на работа:

Апаратот работи со плинска боца (ТНГ) до 20 бари;
Кога користите големи гасни боци, потребен е регулатор за гас.
Палењето е магнетно-механичко. Не е потребна батерија.
Фреквенцијата на грмотевици може да се прилагоди од 1 минута до 15 минути.
Пластичните делови на апаратот се издржливи на ултравиолетовите зраци на сонцето.
На апаратот не влијаат лошите временски услови, како што се ниските дождови, сонце ветар и сл.
Силата на звук кој произлегува е околу 110-120 dB.
Лесен е за инсталација и поедноставен систем на работа.
Апаратот е ефикасен на површина од околу 20 дка. - ПРАЌАМЕ ПРЕКУ КАРГО ЕКСПРЕС ИЛИ БРЗА ПРАТКА СЕКОЈ ДЕН ВО СЕКОЕ ВРЕМЕ НИЗ ЦЕЛА МАКЕДОНИЈА . ЗА КОНТАКТ И БИЛО КАКВА ИНФОРМАЦИЈА ОБРАТЕТЕ СЕ НА ДАДЕНИТЕ ТЕЛЕФОНСКИ БРОЕВИ:
077-735-790 070-607-455 ПОГЛЕДНЕТЕ ГО ВИДЕОТО ПОДОЛУ НА YOUTUBE КАКО СЕ КОРИСТЕ И РАБОТИ ОВОЈ УРЕД ЗА ЗАШТИТА ОД ПТИЦИ И РАЗНИ ДИВИ ЖИВОТНИ.
INKUBATOR-INKUBATORI-TERMOMETAR-VLAGOMER
- PRODAZBA NA RAZNI VIDOVI INKUBATORI ZA PILINJA I POSEBNO OPREMA ZA IZRABOTKA NA INKUBATORI - RAZNI MERNI DIGITALNI INSTRUMENTI - RAZNI EKOLOSKI UREDI ZA ZASTITA OD INSEKTI I PODZEMNI GRIZACI ( KRT ,SLEPO KUCE, GLUVCI ,ZMII, PTICI, DIVI ZIVOTNI ) , AVTO KOZMETIKA I STAJLING NA VASETO VOZILO, I RAZNI DRUGI ARTIKLI KOJ MOZETE DA GI POGLEDNETE. VRSIME NARACKI SEKOJ DEN VO SEKOE VREME NIZ CELA MAKEDONIJA PREKU KARGO EKSPRES ILI BRZA PRATKA. 070607455 077735790-VIBER
Посетете ја нашата продавница
KOCANI Прикажи на мапата
070607455, 077735790

https://www.youtube.com/watch?time_continue=97&v=x

INKUBATOR-INKUBATORI-TERMOMETAR-VLAGOMER
070607455, 077735790


WhatsApp:
38977735790
Leaflet
INKUBATOR-INKUBATORI-TERMOMETAR-VLAGOMER
MAGICNO CRECO MAGIC HOSE 3 X IZDOLZUVACKO CREVO 500 МКД
RIDDEX PLUS URED ZA ZASTITA OD GLUVCI I INSEKTI 600 МКД
PARKING KAMERA VO BOJA KOMPLET ZA POVRZUVANJE I LE 1 200 МКД
LULE SO ELEGANTEN DIZAJN I NOV BREND - TUTUN TOBAK 500 МКД
Кон почеток