Регистрирај Pazar3 сметка и добиј 50 денари!
Македонски | Shqip | English |

Masina za ladno cedeno maslo i masina za cistenje

4 500 ЕУР

6 000 ЕУР

Се продава од: Hala 08 јул. 22:09 Избриши, измени или обнови го твојот оглас
Вид на оглас
Се продава
Огласено од
Физичко лице
Локација
Кавадарци
Производи
Друго
Машина за производство на ладно и топло цедени масла. + Машина за чистење на семки од шлупка, дршки и други нечистотии.

СО ОДОБРЕНИЕ ОД АГЕНЦИЈА ЗА ХРАНА И СПРЕМНА ЗА РАБОТА. Ги има сите потребни сертификати!!!

Одлични се за почнување на мал бизнис. Одлична заработка.

Се користи за проиводтво на масла од секаков вид на семки.
Машина за ладно и топло цедено. Full automatic
Волти: 380V/50HZ
Моќност(W): 7.5kw + 2,5
Димензии(L*W*H): 2100*1500*2500mm
Килажа: 900kg
Material: Stainless steel,carbon steel
Вакум филтер
Advantage: automatic feeding

Цената на машината за ладно цедено е 4500 евра
Цената на машината за чистење семки е 4000 евра
Цена ако се земат двете заедно 8000 евра

Погодни се за вадење и на ладно цедено масло од семки од грозје.
Машината за чистење семки е употребена само еднаш.

МОЖЕ И ЗАМЕНА ЗА КОЛА
Кон почеток