Регистрирај Pazar3 сметка и добиј 50 денари!
Македонски | Shqip | English |

Susara za pecurki

Се продава од: Oliver 07 септ. 12:20 Избриши, измени или обнови го твојот оглас
Сушарата е нова, неупотребена, работи на нафта и собира 160 килограми. Има четири колички по 35 квалитетно изработени сита, плус една резервна количка. Има две врати, една предна и една странична. Сушарата е со силен вентилатор за кружење на топлиот воздух.

Ситата се со димензии 50х100 со појачана силиконска жица.

За 4 - 6 саати вади 20кг сува печурка.

Цена по договор.
Leaflet
Кон почеток