Оглас од претпријатие Објавени: ноем. 25 2022 11:36

Novi diesel generatori agregati od 33 do 3305kva

Објавени: ноем. 25 11:36
Прегледи: 494
Vrsime prodazba, montaza i servis na diesel agregati -
generatori za struja.

Modeli so moknost od 22,5 do 3305kVA.

Generatori - alternatori: Leroy Somer, Marelli, Stamford i Alimar

Motori: Cummins, Deutz, Sdec, Scania, Mitsubishi, FPT Iveco, Alimar, Allis, Perkin, MAN

@ Site agregati se opremeni so kontroleri za avtomatski rezim na rabota, a startot moze da bide avtomatski ili manuelen.
@ Agregatite so zastitno kukiste za nadvoresna instalacija, vrati so zaklucuvanje, industriski gumeni buferi i vgraden rezervoar vo osnovata na kabinata
@ Ladenje so antifriz (vodeno)
@ Industriski izduven lonec
@ Automatic Transfer Switch - 3p i 4p ABB i Siemens
@ Akumulatori
@ Polnaci za akumulatori od mreza 12/24V 5A
@ Grejac na motor

Garancija: 24 mes / 1500 rab.casa

Obezbeden servis i rezervni delovi, 10 god od denot na prodazbata na opremata.

Nasa dostava so kamion-hiab, montaza i pustanje vo rabota.


Генерален застапник и сервисер за Р. Македонија на компанијата "ALIMAR MAKINA GENERATORS" - Турција, ДТПУ ЕНЕРГО ГЛОБАЛ ТРЕЈД ДООЕЛ, Кадино, Илинден.Опис на линк

Енерго Глобал Трејд ДООЕЛ Скопје

Продажба, монтажа и одржување на индустриски дизел агрегати-генератори за електрична енергија.

Застапник на компанијата "Alimar Makina" - Р. Турција, за Р. Македонија.
Посети ја страната на нашата продавница

Скопје

072268765

Безбедна достава со ЕЛС
Плаќање после проверка на нарачката
Достава до врата
Купи сега
Достава со “Ecologistic”: од МКД
Доколку овој оглас ги прекршува Правилата на Огласување или Тргувај безбедно

Продавач

Продажба, монтажа и одржување на индустриски дизел агрегати-генератори за електрична енергија.

Застапник на компанијата "Alimar Makina" - Р. Турција, за Р. Македонија.
Скопје 072268765
494
Купи сега

Достава со “Ecologistic”: од 354 МКД

Безбедна достава со ЕЛС

Плаќање после проверка на нарачката

Достава до врата

072268765
Купи

Нашиот сајт користи колачиња (Cookies). Со кликнување на “Се согласувам” или со продолжување на користење на сајтот, се согласувате со користењето на колачињата. Доколку не се согласувате, можете да ги промените подесувањата на Вашиот пребарувач.

Повеќе Информации