Регистрирај Pazar3 сметка и добиј 50 денари!

Protocna busilica BIESSE INSIDER FT2 13

30 000 ЕУР

Оглас од претпријатие Се продава од: Molika doo Вчера 17:36 Избриши, измени или обнови го твојот оглас
Вид на оглас
Се продава
Огласено од
Физичко лице
Локација
Тетово
N. 1 AUTOMATIC THROUGH-FEED BORING MACHINE ;
Brand: BIESSE ;
Model: INSIDER FT2 1300 ;
Year: 2001 ;
Electronic control NC 1000 on base PC ;
Useful working sizes (min): 300 x 160 x 13 mm ;
Useful working sizes (max): 3.500 x 1.300 x 60 mm ;
1° Workstation: ;
• Nr. 1 Electrospindle 4 kW - ISO 30 ;
• Nr. 2 Boring heads each one complete of nr. 20 vertical spindles (10 X, 10 Y) and nr. 7 horizontal spindles with dual output (3+3 X, 1+1 Y) ;
2° Workstation:
• Nr. 1 Electrospindle 4 kW - ISO 30
• Nr. 2 Boring heads each one complete of nr. 20 vertical spindles (10 X, 10 Y) and nr. 7 horizontal spindles with dual output (3+3 X, 1+1 Y) ;
Automatic centralized lubrication ;
CE Marks ;
N.2 INFEED-OUTFEED TRANSFER ROLLER CONVEYORS;
Molika doo
0038976461033
Кон почеток

Нашиот сајт користи колачиња (Cookies). Со кликнување на “Се согласувам” или со продолжување на користење на сајтот, се согласувате со користењето на колачињата. Доколку не се согласувате, можете да ги промените подесувањата на Вашиот пребарувач.

Повеќе Информации