Регистрирај Pazar3 сметка и добиј 50 денари!
Македонски | Shqip | English |

Aparati i inventar za kozmeticki salon

0 МКД

Се продава од: Ana 20 окт. 03:18 Избриши, измени или обнови го твојот оглас
Здраво!
Продавам апарати и инвентар за козметички салон, купени нови во 2018 и користени само една година, во одлична состојба. Се продаваат поради затворање на салонот.

1.Козметички кревети за масажа, тратмани на лице и тело и за депилација. За продажба се достапни 6 кревети.

Цената на еден кревет е 150 евра.

2. Body Health BHS вакуум: овој апарат има опција за три различни третмани на лице и тело: BHS вакуум терапија, сонда за намаливање на масното ткиво на подбрадокот и опција за дијаманска микродермоабразија на лице.

* препорачана цена за единечни третмани:
BHS вакуум - 1200мкд ( времетраење на третман -30-40 мин.)
Третман за намаливање на подбрадок - 700мкд ( времетраење на третман - индувидуално, не повеќе од 10 мин.)
Дијамантска микродермоабразија - 1900мкд ( времетраење на третман - 10-15мин.)

Цената на апаратот е 7500 евра.

3. Thalgo IBeauty: овој иновативен апарат кој се состои од 4 програми за третмани на лице ( purify reviver, hydration corrector, anti-aging activator, wrinkle corrector ) е ЕДИНСТВЕН ВО МАКЕДОНИЈА. Се состои од ултратвучна шпатула, две сонди за хидратиција и сонда за радиофреквенција. Во досегашното користење на апаратот се нема предизвикано никаква реакција и иритација на кожата. Исто така апаратот може да се користи со било која козметика за професионална употреба. Кога клиентот ќе започне со третмани на почеток, во првите два месеци се препорачуваат два третмани неделно, а потоа за одржување по два третмани месечно.

*препорачана цена на единечен тратман:
Thalgo IBeauty - 1500мкд ( времетраење на третманот - околу 40 мин.)

Цената на апаратот е 4500 евра.

4. Depileve апарат за парафински третман: парафинскиот третман се користи најмногу во зимските месеци кога кожата е подложна на иритација и е сува. Заедно со апаратот следуваат фротиски ракавици за раце и стапала, кеси за единечна употреба и восок.

*препорачана цена на еден третман - 200мкд ( времетраење на тратманот - 10 мин. )

Цената на апаратот е 70 евра.

Плаќањето на се оди преку фактура со што имате можност за враќање на данок.
Апаратите и инвентарот се продаваат и одделно.
Контакт телефон за повеќе информации/слики & Viber: 075 468 156
Цените не се фиксни
Leaflet
Кон почеток