Објавени: ноем. 13 2022 08:25

Dual Ion cleanse detox bath + Meridijanska terapija

МКД

Објавени: ноем. 13 08:25
Прегледи: 124
Ion cleanse detox bath (16.000) + Ti Tong Kang Апарат (Меридијанска терапија - 18.000) = вкупна цена со попуст 30.000ден. = може и одделно.

Се продаваат НОВИ, НЕОТВОРЕНИ и НЕИСКОРИСТЕНИ уреди кои не беа употребени воопшто бидејќи направивме промена на работната позиција за која беа планирани. Се користат во центри за убавина, дерматологија, негување на телото, козметичари, физиотерапевтска терапија и слично. Покажале одлични резултати со многубројни задоволни клиенти!
И двата уреди се купени целосно нови, од фирма во Македонија, со постоечка фактура.

1. Првиот уред, Ion cleanse detox bath служи за детоксификација - отстранување на токсините во телото.
----- Детоксификација -------
Обезбедува надворешен вид на детоксификација, кој вклучува отстранување на токсините од телото преку стопалата на нозете. Вашето тело се детоксифицира додека вие седите, а вашите нозе се поставени во кадичка со топла вода. Ова е доста погоден начин за отстранување на токсичните акумулати кои се добиваат како отпадни продукти на метаболизмот на многу ендогени и егзогени материи. Јонизирачкиот процес на детоксикација генерира позитивни и негативни јони (наелектризирани атоми), кои кон себе привлекуваат спротивно наелектризирани честички на токсични материи и вака добиените комплекси се исфрлаат од телото преку кожата. Секој третман со овој апарат трае околу 30 минути.

Цената на овој уред одделно е 16.000 денари, а заедно со уредот за меридијанска терапија, со попуст чинaт 30.000 денари.

2. Вториот уред, Ti Tong Kang Апарат (Меридијанска терапија), се користи за ослободување од болки, блокажа во ткивата, подобрување на оштетени ткива и ревитализација на клетките.
Базиран е на био-електрицитет и Кинеска научна теорија за Кинески Меридијани, комбинирана со рефлексологија, при што овој уред генерира био-електрицитет кој ги следи меридијаните на човековото тело и ја допира точката на оштетените клетки. Електрицитетот ги стимулира овие места и мускули во телото при што ја олеснува болката, ја подобрува човековата енергија и имунолошкиот систем. Овој уред ја подобрува циркулацијата, ги регенерира клетките и ве ревитализира. Се користи за следните состојби - мозочен удар, артритис, камен во бубрези, цисти, хемороиди, запек, спондилоза, церебрална тромбоза, гастроентеритис, ринитис, восплаление, и многу други.

Цената на овој уред одделно е 18.000 денари, а заедно со Детокс уредот со попуст чинат вкупно 30.000 денари.

За сите информации ве молиме контактирајте не на телефон, email, whatsapp или viber.
Безбедна достава со ЕЛС
Плаќање после проверка на нарачката
Достава до врата
Купи сега
Достава со “Ecologistic”: од МКД
Доколку овој оглас ги прекршува Правилата на Огласување или Тргувај безбедно
124
Купи сега

Достава со “Ecologistic”: од 210 МКД

Безбедна достава со ЕЛС

Плаќање после проверка на нарачката

Достава до врата

Адреса:

Купи

Нашиот сајт користи колачиња (Cookies). Со кликнување на “Се согласувам” или со продолжување на користење на сајтот, се согласувате со користењето на колачињата. Доколку не се согласувате, можете да ги промените подесувањата на Вашиот пребарувач.

Повеќе Информации