Регистрирај Pazar3 сметка и добиј 50 денари!
Македонски | Shqip | English |

Profesionalen sporet na plin

Оглас од претпријатие Се продава од: АЛМА-БП Дооел Кавадарци 17 јан. 15:53 Поврзи се кон претпријатието за да направиш измени
На продажба е професионален шпорет за готвење :

FALCON

* Капацитет 5x 2 \ 1GN
* Димензии 890 (H) x 900 (W) x 770 (D) mm
* Димензии - Област за готвење, големина на полицата: 700 (W) x 535 (D)
* Димензии - внатрешни 430 (H) x 700 (W) x 535 (D) mm
* Излез 38.9kW, 147000Btu / час (рерна 7.1kW, 6x 5.3kW плоча за готвење)
* Температурен опсег 120 ° C до 270 ° C
* Тежина 114 кг
* Греење на гас - релна и рингли
* Не'рѓосувачки челик
* 3/4 ″ приклучок за плинска боца
* 2 полици на рерната
* 5 позиции на полиците, обезбедување флексибилност и разноврсност
* Рачката на вратата со низок профил, со целосна ширина помага да се намали упадот во работниот простор
* Гаранција

Машината е комплетно репарирана и тестирана.
Имаме 6 шпорети на лагер со греење на плин и струја.

Контакт

071 377 877
[email protected]
www.alma-bp.mk
АЛМА БП ДООЕЛ
Индустриска бб, Кавадарци


TAG - peralna peralni masina za perenje masina za susenje susara susalna profesionalna oprema industriska masina servis industriski masina valjak pegla parea struja oprema restoran hotel bolnica oprema makinë larëse, tharëse, lavanderi, profesionale, industriale sadovi , kujna konvektomat , friteza , mikser

АЛМА-БП Дооел Кавадарци
АЛМА-БП се занимава со големо продажба на професионални перални, сушари, ваљаци и угостителска опрема. www.alma-bp.mk
Visit our store page
Шишка 16 Кавадарци Show on the map
071377877
https://www.alma-bp.mk
АЛМА-БП Дооел Кавадарци
071377877


WhatsApp:
071377877
Кон почеток