Оглас од претпријатие Објавени: фев. 07 2022 04:21

Otstapuvanje na biznis proizvodstvo Aronija i Lesnici

Објавени: фев. 07 04:21
Прегледи: 1323
ID7636P

Отстапување на разработен бизнис со производство на аронија и лешници.

Земјиштето на кое се одгледуваат аронијата и лешниците е лоцирано на едно од најчистите еколошки подрачја во Република Македонија.

Еден од најпрофитабилните бизниси со садници е токму аронијата. Садниците со аронија достигнуваат полн род во 8-та година, а притоа даваат и до 10 кг. плод од корен. Според некои проценки, заработката за еден хектар може да достигне 12.000 евра.

Предноста на одгледувањето аронија е што производството на аронија е прилично лесно. Не е комплицирана за одржување, потребно е инсталирање на систем за наводнување и добра почва, (коишто веќе се на располагање на идниот сопственик) а се друго е од природата

Бизнисот располага со:

Насад на Аронија 4,9 хектари
Насад со Лешници 1,8 хектари
Земјиштето е оградено од сите страни, од едната страна граничи со река.
Деловен објект 900м2 со ладилник за одржување, механизација за работите на плантажата, машина за берење на аронија, пумпи за наводнување.
Целото земјиште со плантажи е со систем за наводнување капка по капка.


Business Investment Project.

Profitable Business for production of chokeberry and hazelnuts.

The land on which the chokeberry and hazelnuts are grown is located in one of the cleanest ecological areas in the Republic of Macedonia.

One of the most lucrative seedling businesses is certain the chokeberry. The chokeberry seedlings reach full yield in the 8th year, giving up to 10 kg. fruit.

According to some estimates, the cultivation per hectare can reach 12.00 euros in profits.

The advantage of growing chokeberry is that the production of chokeberry is easy. It is not complicated to maintain, it is necessary to install an irrigation system and good soil (which the business already possesses) and everything else is by nature.

The business has:

Chokeberry plantation 4.9 hectares
Hazelnut plantation 1.8 hectares
The land is fenced on all sides, on one side it borders a river.
Business building 900m2 with refrigerator for maintenance, mechanization for plantation work, chokeberry harvesting machine, irrigation pumps.
All the plantation land is with drip irrigation system.
Опис на линк

Property One

Агенција за недвижности
Посети ја страната на нашата продавница
Доколку овој оглас ги прекршува Правилата на Огласување или Тргувај безбедно

Продавач

Агенција за недвижности
078247268

Нашиот сајт користи колачиња (Cookies). Со кликнување на “Се согласувам” или со продолжување на користење на сајтот, се согласувате со користењето на колачињата. Доколку не се согласувате, можете да ги промените подесувањата на Вашиот пребарувач.

Повеќе Информации