Регистрирај Pazar3 сметка и добиј 50 денари!
Македонски | Shqip | English |

Slatkarnica DELICIA ima potreba od slatkar

Оглас од претпријатие Се нуди работа од: DELICIA 26 фев. 18:59 Избриши, измени или обнови го твојот оглас
Одговорности и работни задачи:

Подготовка на слатки, торти, колачи според зададени рецептури
(подготовка и печење на пандишпани, подготовка на крем, филување на торти)
Финализирање на производите со чоколадирање, декорација на торти со
шлаг и сл.
Грижа за изгледот на производите
Изработка на нарачките согласно договорените детали во дневниот налог
Потребни квалификации и личен профил :

ССС
Минимум 1 година работно искуство на иста позиција
Вредни, енергични и педантни личности
Одговорност, лојалност, позитивен став
Способност за тимска работа
Интерес за најновите светски трендови во слаткарството
Желба за постојано учење и надоградување
DELICIA
075305271
Leaflet
Кон почеток