Регистрирај Pazar3 сметка и добиј 50 денари!
Македонски | Shqip | English |

Se baraat negovatelki bolnicarki i sestri

Оглас од претпријатие Се нуди работа од: Dom za stari lica Labos 26 фев. 19:55 Поврзи се кон претпријатието за да направиш измени
Potrebni se Bolnicarki,Negovatelki i Medicinski sestri so i bez rabotno iskustvo za rabota vo Dom za stari lica
Plata za Negovatelki 19 000 den i pocetna za Medicinska sestra 21 000 informacii na : 078436677
Dom za stari lica Labos
Веќе 13 години тимот на Лабос неуморно работи да ги задоволи потребите на своите штитеници. Со професионалниот пристап и задоволните клиенти Лабос прерарасна во бренд кој што не прави конкурентни на пазарот веќе 13 години. Искуството ни покажа дека во Македонија навистина има потреба од установи како нашата, каде што старите лица ќе се чувствуваат прифатени, сигурни и згрижени. Како плод на нашата долгогодишна работа се роди идејата да направиме поголем објект на уште подобра локација направен по сите европски стандарди. Домот е сместен под падините на Водно на само 3км од центарот на Скопје во населбата Припор, со прекрасен поглед на градот. Секоја соба е опремена со тоалет и телевизор а интернетот е достапен во целиот објект. Во склоп на домот има двор каде може да се разладите во топлите летни денови бидејки температурата е најмалку 4С пониска за разлика од центарот на градот. Грижата за стари и изнемоштени лица е пред се хумана работа, затоа ние се трудиме нашиот дом за стари сите сместени да го чувствуваат како свој дом. За се да биде во најдобар ред се грижи обучен персонал кој е на располагање 24 часа. Оброците и меѓуоброците се нутриционистички одредени. Масажа од физиотерапевти и прошетки со надзор на стручни лица се исто така вклучени. Своите блиски можете да ги посетите секој ден. Домот се наоѓа на 2 минути од автобуска постојка.
Visit our store page
V.Smilevski Bato Show on the map
0038978436677
Dom za stari lica Labos
078437766
Leaflet

Dom za stari lica Labos

6 Огласи во продавницата
Iphone X 64GB White 350 ЕУР
Кон почеток