Оглас од претпријатие Објавени: фев. 28 2022 09:58

Se bara sobarka higienicarka vo Istra Hrvatska

Објавени: фев. 28 09:58
Прегледи: 3191
ОСНОВНИ ИНФОРМАЦИИ ЗА ПОТЕНЦИЈАЛНИ РАБОТНИЦИ:

***Работно место:СОБАР,СОБАРКА –ХИГИЕНИЧАРКА

Работата се врши во Истра и Кварнер-(Хрватска)- Ровињ, Пореч, Врсар, Умаг, Новиград, Крк, Цриквеница.

Терминот за почнување со работа е од 15.04.2022. до 31.10.2022. (или по договор).
--------------------------------------------------------------------------
Опис на работата на собарка:
• чистење на сместувачките капацитети (хотели, станбени населби, мобилни - куќи, кампови)
• еколошки и санитарно чистење
• вршење на подготвителни, помошни и други работи поврзани со главната дејност, по налог на непосредниот претпоставен.
--------------------------------------------------------------------------
Секој работник со редовните примања му следува осигурување
-бесплатен смештај во близина на работното место
-два оброци дневно му следуваат.
Сместување- приватни домови со (двокреветни, трокреветни и четирикреветни соби).

Оброкот-два топли оброци дневно(во ресторан).

Плата сите вработени се плаќаат од саат.

(сите часови редовно се исплаќаат на 15ти следниот месец. Работникот е пријавен на пензиско и здравствено осугурување од првиот до последен ден).

Можност за прекувремена работа.

За заинтересираните кои немаат хрватски документи поднесуваме молба за одобрување ДОЗВОЛА ЗА ПРЕСТОЈ И РАБОТА ВО ХРВАТСКА.
*****Ве молиме имајте предвид дека вработувањето се врши без агенции и посредници, потпишувате договор директно со работодавецот.*****

Заинтересовани нека нас контактирају електронски на:

- viber/whatsapp tel.br.: +381 65 570 59 13 Александра

- email: nikola.vucenovic@rus.hr
Опис на линк
Доколку овој оглас ги прекршува Правилата на Огласување или Тргувај безбедно

Нашиот сајт користи колачиња (Cookies). Со кликнување на “Се согласувам” или со продолжување на користење на сајтот, се согласувате со користењето на колачињата. Доколку не се согласувате, можете да ги промените подесувањата на Вашиот пребарувач.

Повеќе Информации