Македонски | Shqip | English |

Se baraat vozaci na sleper za Grmanija

Се бара работа од: Igor 07 јун. 11:49 Избриши, измени или обнови го твојот оглас
Цена:

-

Локација: Карпош, Скопjе
Сектор : Транспорт и Дистрибуција
Од 11 Јуни (може и покасно) Германска шпедиција бара шофери за камиони во Германија.
Ќе се вози шлепер со церада или тандеми.

Услов е ЕУ државјанство и искуство минимум година дена во западна Европа.
Период на работа:
9 недели работа, 3 седмици одмор.
9 недели се платени, 3 седмици одмор се неплатени. (Може и подолго без одмор да работите ако сакате)

Потребно е и професионална компетентност, Возачка ЦЕ категорија, кандидатите со АДР ќе имаат предност.
Мора основен Англиски, или основен Германски да се знае.

Плата:
Пријавени сте во Германија со германско здравствено осигирување, германска пензија и придонеси таму.
Основна плата: 2200 евра месечно
Додатна плата: 24 евра нето од ден дневница во работен ден. 48 евра дневница е кога се работи за викенд.
Вкупно плата месечно нето му доаѓа минимум 2150еур - 2500Еур
Ако имате деца и жена и поголема е платата, затоа што помалку данок се плаќа.
Ќе мора сметка во банка во Германија да се отвори.

Еуро 6 камиони некои и Еуро 5, Мерцедес и Ман опремени со фрижидер и кревет. Во централата има машини, тушеви и итн. за преку викенд.

Бараме сериозни возачи кои сакаат долгорочна соработка. Се работи за Германска шпедиција од 1930 година близу Штутгарт. После 6 месеци работа, можност за преселување во Германија.

За повеќе инфо на телефон или преку вибер на +389 71 326155.
Нема посетени огласи
Кон почеток