Регистрирај Pazar3 сметка и добиј 50 денари!

Dispatch / Dispecer

0 МКД

Се нуди работа од: mark@uniquetransportinc.com 21 септ. 18:42 Избриши, измени или обнови го твојот оглас
Американска компанија за транспорт и логистика со претставништво во Скопје, има потреба од диспечери со претходно работно искуство.

Квалификации:
- Одлични комуникациски способности.
- Одлично познавање на Англиски јазик
- Познавање на ELD, ITS Dispatch, умешно користење на DAT и други апликации за транспорт.


Looking for a dispatcher for trucking company with previous experience and knowledge in the USA market. Candidates with preveous experiance in managing team and whole fleet in Reefer Division will be considered as an adventage.

Please send your CV at: mark@uniquetransportinc.com
mark@uniquetransportinc.com
+16302940738
Leaflet
Кон почеток

Нашиот сајт користи колачиња (Cookies). Со кликнување на “Се согласувам” или со продолжување на користење на сајтот, се согласувате со користењето на колачињата. Доколку не се согласувате, можете да ги промените подесувањата на Вашиот пребарувач.

Повеќе Информации