Регистрирај Pazar3 сметка и добиј 50 денари!
Македонски | Shqip | English |

CASOVI PO ANGLISKI I MAKEDONSKI JAZIK

0 МКД

Оглас од претпријатие Се продава од: SEMINARSKI-DIPLOMSKI-MAGISTERSKI-TRUDOVI 24 фев. 23:43 Поврзи се кон претпријатието за да направиш измени
Вид на оглас
Се продава
Огласено од
Продавница
ЧАСОВИ ПО АНГЛИСКИ СКРОЕНИ ПО ВАШИТЕ ПОТРЕБИ

Индивидуалните часови се организираат согласно вашите потреби така што вие ни ја кажувате вашата идеја за тоа што сакате и имате потреба да научите, а ние ви овозможуваме практично спроведување на таа идеја преку креирање на програма прилагодена на вашите барања и потреби.
-----------------------------------------------------------------------

АНГЛИСКИ ЈАЗИК ЗА ВОЗРАСНИ

Индивидуалните часови за возрасни се наменети за оние кои сакаат да почнат да го изучуваат англискиот јазик за прв пат како и за оние кои сакаат да го надградат или обноват веќе стекнатото знаење.

Часовите се организираат согласно вашите потреби и барања, односно, може да бидат часови за:
• општ англиски
• деловен англиски
• комуникација
• стручен англиски во одредена област
• подготвување за полагање на меѓународни испити итн.

Во текот на часовите се предвидени тестови за проверка и следење на стекнатото знаење.
-----------------------------------------------------------------------

МАКЕДОНСКИ ЈАЗИК ЗА СТРАНЦИ

Индивидуалните часови се наменети за странци кои живеат и работат во Македонија.

Часовите се организираат со цел да можете да ги совладате сите јазични вештини на македонски јазик: слушање, зборување, читање и пишување, односно, да го разбирате македонскиот јазик за да си го направите престојот во Македонија поудобен како и да ги остварите вашите цели на приватен и деловен план.

Часовите се организираат согласно вашите потреби со фокусирање на оние области што се важни за вашите цели преку креирање ситуации блиски до реалноста а со ваше активно вклучување во процесот на учење на природен начин.

Местото на одржување на часовите е по договор. Часовите може да се одвиваат во вашите или нашите простории при што времето на одржување е флексибилно и прилагодено на вашите индивидуални можности и потреби.

-----------------------------------------------------------------------
КОНТАКТ:

Телефон / VIBER: 070/214-551 & 070/786-789

e-mail: [email protected]

facebook: https://www.facebook.com/iq.intelligencecenter/

Skype: iq.intelligencecenter
-----------------------------------------------------------------------

Не чекајте! Започнете да учите англиски јазик за да го разберете светот!

Ве очекуваме!
IQ Intelligence Center
SEMINARSKI-DIPLOMSKI-MAGISTERSKI-TRUDOVI
Професионална изработка на едукативни трудови според ЕКТС критериумите,(академски стил на пишување): ТРУДОВИ ОД СИТЕ НАУЧНИ ОБЛАСТИ: - Докторски дисертации - Магистерски трудови - Специјалистички трудови - Дипломски трудови - Семинарски трудови - Проектни задачи - CV + Мотивационо писмо (МК&EN) - Мини есеј и истражувачки проекти - Табеларно прикажување на податоци - Power point презентации - Бизнис планови - Анализа на случај - Спроведување на истражување - Трудови на слободна тема - Анкетни листови - Прашалници - ЛЕКТОР по МАКЕДОНСКИ ЈАЗИК со Уверение и печат ............................................................................................ Судски и стручен ПРЕВОД (АНГ <=> MAK) од сите области: - Вршење на писмен превод во која било област: *Право *Економија *Медицина, *Информатичка технологија *Психологија *Социологија *Филозофија *Земјоделство *Бизнис итн. со соодветно форматирање на текстот согласно формата и содржината на оригиналот, како и според потребите на клиентот. - Лични документи - Правни и судски документи (одлуки, пресуди, барања, тужби, жалби, договори, покани итн.) - Сведителства, дипломи, уверенија, сертификати, потврди итн. - Разни дозволи - Изјави - Препораки - Разни изводи и извештаи вклучувајќи и изводи од матичната евиденција и финансиски извештаи - Договори - Полномоштва М-р Весна ИВАНОВА (Овластен судски преведувач) ............ Поради професионалната тимска работа во нашето работно биро,овозможуваме навистина брза изработка - работејќи според конструктивните ЕВРОПСКИ критериуми. За нашите верни клиенти, следуваат и големи поволности. Трудовите се изработуваат ПОЕДИНЕЧНО, за секое лице!!! Цена по договор.
Посетете ја нашата продавница
ул. Васко Каранѓелески бр.23 Прикажи на мапата
070 786-789
http://iq.com.mk/
SEMINARSKI-DIPLOMSKI-MAGISTERSKI-TRUDOVI
070 214 551 / 070 786 789
Leaflet
SEMINARSKI-DIPLOMSKI-MAGISTERSKI-TRUDOVI
SE BARA PREVEDUVAC PO ANGLISKI 0 МКД
PREVOD OD ANGLISKI NA MAKEDONSKI I OBRATNO 0 МКД
СЕ ПРОДАВА КАНЦЕЛАРИСКА ОПРЕМА ОД УЧИЛНИЦА 0 МКД
CASOVI PO ANGLISKI JAZIK ZA DECA I VOZRASNI 0 МКД
Кон почеток