Регистрирај Pazar3 сметка и добиј 50 денари!
Македонски | Shqip | English |

Kursevi po grcki spanski starogrcki i ruski jazik

0 МКД

Се продава од: ЧАСОБИ 25 мај 01:34 Избриши, измени или обнови го твојот оглас
Индивидуалните часови за возрасни се наменети за оние кои сакаат да почнат да го изучуваат англискиот јазик за прв пат како и за оние кои сакаат да го надградат или обноват веќе стекнатото знаење.
Часовите може да бидат :
• општ англиски
• деловен англиски
• комуникација
Подготвителни часови по македонски јазик за основно и средно образование и тоа-
*Подготовка пред писмена-литература,граматика,писмен дел...
*Подготовка на студенти пред испит
*Подготовка на ученици-странци за изучување на македонскиот јазик.
*Подготовка за полагање на државна матура.
*Пишување писмени работи,домашни и есеи на дадена тема за основно,средно и факултет.
-Се организираат детски курсеви по грчки јазик( преку игра до комуникација)
-Курсеви по грчки,шпански,старогрчки и руски јазик за возрасни-
(почетни,напредни и часови по конверзација)
-Специјалистички курсеви по грчки јазик(наменски часови за работа,студирање,интервјуа...)
-Специјалистички курсеви по грчки јазик за полагање на испитот за владеење на грчки јазик
Πιστοποιητικό Ελληνομάθειας-Α1/2,Β1/2,Γ1/2
ЧАСОБИ
071 544 587
Leaflet
Кон почеток

Нашиот сајт користи колачиња (Cookies). Со кликнување на “Се согласувам” или со продолжување на користење на сајтот, се согласувате со користењето на колачињата. Доколку не се согласувате, можете да ги промените подесувањата на Вашиот пребарувач.

Повеќе Информации