Регистрирај Pazar3 сметка и добиј 50 денари!
Македонски | Shqip | English |

Slikarskoto Atelje Art Studio

20 МКД

Се продава од: Slikarsko atelje Art Studio 26 фев. 18:03 Избриши, измени или обнови го твојот оглас
Часови по сликање и цртање, вовед во пластична анатомија, основи на цртеж и композиција, теорија на форма и боја.
tradicinallen ikonopids! За сите љубители на уметноста, и оние кои сакаат да се усовршат во областа на ликовната уметност. Во цената е вклучен материјал и стручна литература. prvite 3 sesii se slobodni! Izrabotka na minijaturi ikonopis!
www.ngoartstudio.org.mk
Slikarsko atelje Art Studio
070316356- 078422977
Leaflet
Кон почеток