Регистрирај Pazar3 сметка и добиј 50 денари!
Македонски | Shqip | English |

terapia so venduzi -terapi me kupa-cupping therapy

0 МКД

Се продава од: haki 07 јан. 14:09 Избриши, измени или обнови го твојот оглас
terapija so venduzi e povlekuvanje na loša krv od teloto što predizvikalo odredeno zaboluvanje ili može da predizvika bolest vo idnina poradi nejzino natrupuvanje i polnenje so štetna smesa. terapija so venduzi e stara medicinska praksa, poznata kaj mnogu čovečki opštestva, počnuvajḱi od antički Egipet od 2200 godina pred našata era, do Asirija od 3300 godina pred našata era, do Kina. Hidžam zaedno so kineskata akupunktura se najvažnite stolbovi na tradicionalnata kineska medicina dosega. ********ovaa terapija može da vi pomogne pri ovie bolesti****** - Bolki vo kolenata - Bolki vo nozete - 'Rbetniot mozok - Mentalni sostojbi - Oslabuvanje na imunitetot - Bolka vo grbot - Bolki vo ramoto i vratot - Bolki vo ramoto - Pomognete da se otkažete od pušenjeto - Vkočanetost na nozete - Vkočanetost na racete - Sterilnost - Prekumeren son - Glavobolka
terapia e kupës është tërheqja e gjakut të keq nga trupi që ka shkaktuar një sëmundje të veçantë ose mund të shkaktojë sëmundje në të ardhmen për shkak të akumulimit të tij dhe mbushjes me një përzierje të dëmshme.
Terapia me kupë është një praktikë e vjetër mjekësore, e njohur për shumë shoqëri njerëzore, nga Egjipti i lashtë në 2200 para Krishtit në Asiri në 3300 para Krishtit në Kinë. Hixhami së bashku me akupunkturën kineze janë shtyllat më të rëndësishme të mjekësisë tradicionale kineze deri më tani.
******** kjo terapi mund t'ju ndihmojë me këto sëmundje ******
- Dhimbje në gju
- Dhimbje në këmbë
- Palca kurrizore
- Gjendjet mendore
- Dobësimi i imunitetit
- Dhimbje shpine
- Dhimbje në shpatull dhe qafë
- Dhimbje shpatullash
- Ndihmoni për të lënë duhanin
- Mpirje në këmbë
- Ngurtësia e duarve
- Steriliteti
- Gjumi i tepërt
- Dhimbje koke
Leaflet
Кон почеток

Нашиот сајт користи колачиња (Cookies). Со кликнување на “Се согласувам” или со продолжување на користење на сајтот, се согласувате со користењето на колачињата. Доколку не се согласувате, можете да ги промените подесувањата на Вашиот пребарувач.

Повеќе Информации