Регистрирај Pazar3 сметка и добиј 50 денари!
Македонски | Shqip | English |

DIGITALEN ELEKTRONSKI TERMOSTAT ZA INKUBATOR

2 200 МКД

Оглас од претпријатие Се продава од: INKUBATOR-INKUBATORI-TERMOMETAR-VLAGOMER 14 мар. 23:19 Поврзи се кон претпријатието за да направиш измени
Leaflet
INKUBATOR-INKUBATORI-TERMOMETAR-VLAGOMER
MINI TV RESIVER ZA MOBILEN I GLEDANJE NA TELEVIZIJ 1 000 МКД
GPS BLUETOOTH CIP PRONAOGAC ALARM-(iTAG) ANDOID,iP 400 МКД
MUSKULEN STIMULATOR ZA VEZBANJE SLABEENJE ILI MASI 1 700 МКД
DIGITALEN HIDROSTAT ZA REGULIRANJE NA VLAZNOST VO 1 500 МКД
Вид на оглас
Се продава
Огласено од
Продавница
Локација
Кочани
Опис
-Терморегулатор за инкубатор -20 + 99C PROTON-RT02 7613М терморегулатор за инкубатор PROTON-RT02 7613M со цикличен тајмер и аларм. PID контрола, излез на сиymistor и SSR излез. Температурен опсег на регулација за греење и ладење -20 / + 99 степени
Тежина: 160 грама
Опис на апаратот
Карактеристики на терморегулатор Протон RT01 - Работна температура од -19.9 до 99,9 ° С - Излез тип "безконтактна реле" со максимална моќност до 3,15 А и 240VAC - Дополнителен излез за управување на надворешно безконтактна реле работи паралелно со основниот изход- 5V, 100 mA max . - Работа на излезот во режим реле (on / off) или режим ПИД, со можност за автоматска калибрација на ПИД константа. - Релениот излез може да се конфигурира во различни температурни аларми или циклични релејни верзии до 10 часа. - Функција "Чекање за прво Тактната на алармот" - алармот не сработва при првично вклучување до тогаш додека не се исполни условот за нејзиното исклучување.
Опис на заклучоците
6 7 8 9 10 11 12
1 2 3 4 5
1 - +5 V напојување за надворешен SSR 2 - 0V транзистор за надворешна SSR макс. 100 mA 3 - + 5V напојување за датчика 4 - Влез од сензорот (0 - 2.5V) 5 - 0V за датчика 6 и 7 - Напојување за апаратот ~ 220VAC 8 - Нормално отворен контакт на реле за Аларм 9 - Вкупен контакт на реле за аларм 10 - Нормално затворен контакт на реле за аларм 1 11 и 12- Заклучоци на вградениот безконтактна реле.
Поврзување на апаратот: Режимот на поврзување е прикажан на дијаграмот. Напојувањето со уредот не е поврзано со излезот на апаратот - нивните напојувања се испорачуваат посебно. Потоплите жици се поврзани со боја прикажани на дијаграмот. Неправилното поврзување на сензорот може да предизвика дефект на уредот (прикажан е дисплејот). Со Err грешка на сензорот, сите излези се исклучени. Главното излезно коло е заштитено со осигурувач од 3.15A кој се наоѓа во уредот. Релениот излез не е заштитен со осигурувач.
InP Подесувања на влезот InPAoFS Исправка на измерената температура Опсег на поставување: -12.8 ° С до 12,7 ° С, чекор 0.1 ° С; главен ресет: 0.0 ° С InPASt Време за мерење на влезот Опсег на поставување: 0 до 255 ms, чекор 1 ms; фабричко поставување: 3 ms. Out Output Output Тип на излезен тип на излезниот излезен тип. Можни поставки: - позиционен закон за уптравление (вкл. / Искл.) REL - ПИД закон за управување PId PId Главно ресетирање: OutALc Насока на управување на излезот. Можни подесувања: - Греење Kt - Ладење cL Поставката се применува за позиционирање и PID. Фабричко подесување: (
INKUBATOR-INKUBATORI-TERMOMETAR-VLAGOMER
- PRODAZBA NA RAZNI VIDOVI INKUBATORI ZA PILINJA I POSEBNO OPREMA ZA IZRABOTKA NA INKUBATORI - RAZNI MERNI DIGITALNI INSTRUMENTI - RAZNI EKOLOSKI UREDI ZA ZASTITA OD INSEKTI I PODZEMNI GRIZACI ( KRT ,SLEPO KUCE, GLUVCI ,ZMII, PTICI, DIVI ZIVOTNI ) , AVTO KOZMETIKA I STAJLING NA VASETO VOZILO, I RAZNI DRUGI ARTIKLI KOJ MOZETE DA GI POGLEDNETE. VRSIME NARACKI SEKOJ DEN VO SEKOE VREME NIZ CELA MAKEDONIJA PREKU KARGO EKSPRES ILI BRZA PRATKA. 070607455 077735790-VIBER
Посетете ја нашата продавница
KOCANI Прикажи на мапата
070607455, 077735790
INKUBATOR-INKUBATORI-TERMOMETAR-VLAGOMER
070607455, 077735790
Leaflet
INKUBATOR-INKUBATORI-TERMOMETAR-VLAGOMER
OBD 2 BLUETOOTH AVTO DIAGNOSTIKA PREKU MOBILEN TEL 500 МКД
SOLAREN POLNAC SO FM RADIO I ELEKTRIK 1 000 МКД
GREAC FABRICKI ZA INKUBATOR AVTOMATSKI PLASTICEN 600 МКД
ZAPALKA POLNAC ZA AVTOMOBIL KOMPLET NA 12V 120W 500 МКД
Кон почеток