Регистрирај Pazar3 сметка и добиј 50 денари!
Македонски | Shqip | English |

LEKOVITI JAJCA OD PREPELICI OPLODENI I PILINJA

5 МКД

Оглас од претпријатие Се продава од: INKUBATOR-INKUBATORI-TERMOMETAR-VLAGOMER 14 мај 15:40 Поврзи се кон претпријатието за да направиш измени
Leaflet
INKUBATOR-INKUBATORI-TERMOMETAR-VLAGOMER
ALARM ZA RIBOLOVEN STAP SO ZVUCEN I SVETLOSEN SIGN 450 МКД
NOZICI ZA SECENJE JAJCA OD PREPELICI SPECIJALNI 350 МКД
DIGITALEN VLAHOMER SO TERMOMETAR-TERMOMETRI I SOND 400 МКД
LOVECKI KATAPULT CATAL ZA LOV I REKREACIJA 500 МКД
Вид на оглас
Се продава
Огласено од
Продавница
Локација
Кочани
- PRODAVAM SVEZI OPLODENI LEKOVITI JAJCA OD JAPONSKI PREPELICI ZA KONZUMIRANJE ILI VEDENJE. STO E VAZNO ZA NIV: - научно е докажано колку се ефикасни јајцата од јапонски препелици. Лековитото дејство има корисен ефект врз човечкото тело, особено врз крвта, срцето, црниот дроб и бубрезите. Многу ефикасно помога во лекувањето на мигрена, астма, анемија, висок крвен притисок, нервната напнатост, болести на срцето, масти бо крвта, нарушувања во варењето на храната и др.

За луѓето кои се слабокрвни, медицината препорачува да се хранат храна која има многу железо. Најмногу железо во месо што едно ковек го консумира има бо младото говедско месо. За споредба, едно јајце од јапонски препели, кое во просек има 12-13 g, содржи повеќе железо од 1,5 кг говедско месо.

Јајцата од Јапонски потполошки, во однос на кокошка, кој содржи 5 пати повеке фосфор, 7 пати повеке железо, 10 пати повеќе витамини од комплекс Б (Б1, Б2, Б6, Б12). Таа исто така содржи витамини А, Е, Ц, 11% минерали, калиум и многу важни ензими кои го успоруват процесот на стареење на клетките и организмот како целина.

-Јајцата се користат свежи, половина час пред појадокот. Возрасните можат да јадат пет јајца дневно, деца до 10 години и помлади само две јајца дневно. Јајцата можат да се измешат со млеко, мед, сок од лимон и др. Спортистите ги користат овие јајца за да ја зголемат издржливоста и мускулната маса, а исто така можат да се користат и за подготовка на козметички производи.

Содржината на јајце:

Вода 74,6%

Протеини 13,1%

Маснотии 11,2%

Минерали и други ензими 1,1%Минерали: железо 3,2 мг фосфор 2,2 мг калциум 0,5 мг

ЗА ДРУГИ ГРАДОВИ ПРАКАМ ПРЕКУ КАРГО ЕКСПРЕС НАСЕКАДЕ ДО СИТЕ ГРАДОВИ НИЗ МАКЕДОНИЈА. 077-735-790 070-607-455
INKUBATOR-INKUBATORI-TERMOMETAR-VLAGOMER
- PRODAZBA NA RAZNI VIDOVI INKUBATORI ZA PILINJA I POSEBNO OPREMA ZA IZRABOTKA NA INKUBATORI - RAZNI MERNI DIGITALNI INSTRUMENTI - RAZNI EKOLOSKI UREDI ZA ZASTITA OD INSEKTI I PODZEMNI GRIZACI ( KRT ,SLEPO KUCE, GLUVCI ,ZMII, PTICI, DIVI ZIVOTNI ) , AVTO KOZMETIKA I STAJLING NA VASETO VOZILO, I RAZNI DRUGI ARTIKLI KOJ MOZETE DA GI POGLEDNETE. VRSIME NARACKI SEKOJ DEN VO SEKOE VREME NIZ CELA MAKEDONIJA PREKU KARGO EKSPRES ILI BRZA PRATKA. 070607455 077735790-VIBER
Посетете ја нашата продавница
KOCANI Прикажи на мапата
070607455, 077735790

https://www.youtube.com/watch?v=eBEw2mYmues

INKUBATOR-INKUBATORI-TERMOMETAR-VLAGOMER
070607455, 077735790
Leaflet
INKUBATOR-INKUBATORI-TERMOMETAR-VLAGOMER
VLAGOMER ZA MERENJE VLAZNOST NA VOZDUH ANALOGEN 600 МКД
TERMOMETAR SO VLAGOMER ANALOGEN KOMBINIRAN DO 120c 700 МКД
URED ZA BEZBEDNO VOZENJE PROTIV ZASPIVANJE ALARM 200 МКД
VLAGOMER ANALOGEN ZA VLAZNOST NA VOZDUHOT ZA INKUB 800 МКД
Кон почеток

Нашиот сајт користи колачиња (Cookies). Со кликнување на “Се согласувам” или со продолжување на користење на сајтот, се согласувате со користењето на колачињата. Доколку не се согласувате, можете да ги промените подесувањата на Вашиот пребарувач.

Повеќе Информации