Македонски | Shqip | English |

Se izdava kuka vo Bitola

Се изнајмува од: Tино Вчера 20:14 Избриши, измени или обнови го твојот оглас
Цена на изнајмување:

-

Број на соби: 10
Површина: 240 m2
Број на спратови: 2 спрат
Греење: Централно
Локација: Битола
Се издава нова куќа, градена 2008 година. На мирна локација во Битола, блиску до центарот на градот. Приземје со гаража и подрум. Прв кат, отворен цел простор, 80 м2. Втор кат, три спални, купатило со wc. Куќата е градена 2008 година по најсовремени стандарди со екстра материјали, со звучна и топлотна изолација. Поседува парно греење/радијатори и подно греење. Исто така има и сончеви колектори. Двор од 450 м2, хортикултурно уреден, со систем капка по капка.
Куќата се издава на подолг временски период, но не пократок од една година. Погодна за странци, невладини организации, бизнисмени, дипломати, и.т.н.
Цена по договор во зависност од периодот на изнајмување, може и на повеќе години.
Ве молам само сериозно заинтересирани.
Нема посетени огласи
Кон почеток