Македонски | Shqip | English |

Se izdavaat sobi za studenti po najpovolna cena

Оглас од претпријатие. Се изнајмува од: Доместика Хостел 09 септ. 12:11 Избриши, измени или обнови го твојот оглас
Цена на изнајмување:

-

Број на соби: > 10
Адреса: Македонска фаланга 31а
Површина: 200 m2
За живеалиштето: Балкон / Тераса, Приземје, Паркинг простор / Гаража, Поткровје, Реновиран, Наместен
Локација: Битола
"Хостел ДОМЕСТИКА" - Битола
Се наоѓа веднаш до битолскиот парк, во дворот на Техничкиот факултет, на само 200м од автобуската и железничката станица.
Капацитет:
35 легла распоредени во 14 соби и два апартмани.
Секоја соба е комплетно опремена со соодветна опрема за престој како и кабловска ТВ и пристап до интернет.

ЗА СТУДЕНТИ
Во периодот од септември до јуни објектот е наменет за студенти.
Сезонската цена за 2019/2020 за студентите изнесува 8000 денари месечно, со вклучена исхрана (ручек и вечера), и останати трошоци (струја,вода и тн.).
Контакт:
070/ 496 - 585
072/ 226 - 925
075/ 353 - 225
047/ 230 - 715

Престојот во објектот во изминатиот период покажа многу позитивни реакции од страна на студентите. На заедничко задоволство, за време на студентската сезона нашиот објект е редовно исполнет.

Затоа навреме обезбедете си место во "Хостел Доместика".

Ви посакуваме пријатен престој во нашиот објект како и успешна студентска година.
Нема посетени огласи
Кон почеток