Македонски | Shqip | English |

Se iznajmuva stan vo Taftalidze 1 so pogled Vodno

Оглас од претпријатие. Се изнајмува од: БОНОР инженеринг 18 јул. 10:45 Поврзи се кон претпријатието за да направиш измени
Цена на изнајмување:

600 ЕУР / месечно

Број на соби: 3
Адреса: ул. Варшавска бр.6/21
Површина: 70 m2
Локација: Карпош, Скопjе
Се издава комплетно опремен стан во населба Тафталиџе 1. Станот се наоѓа на 6-ти спрат (поткровје) спроти Гимназијата Георги Димитров. Се простира на две нивоа од кои на првото ниво се наоѓа една Бања (со туш кабина), еднокреветна соба, трепезарија, дневна, кујна и две тераси (едната ориентирана јужно со прекрасен поглед на Водно а другата западно). На второто ниво се наоѓа спална соба, една мала соба како остава и една бања (со када).
Греењето е сопствено и тоа комбинација на котле со струја, подно греење и два инвертер клима уреди марка Даикин кои значително ги намалуваат трошоците за струја. Исто така станот е опремен со систем за соларна енергија кој покрај во летните периоди корисен е и во зимските денови.
Месечната наемнина изнесува 550 евра без вклучени режиски трошоци.

Број за контакт
Бојан 071 269 759
Нема посетени огласи
Кон почеток