Македонски | Shqip | English |

ИМПЕРИЈА – Продажба на хотел

Оглас од претпријатие. Се продава од: ИМПЕРИЈА 22 мај 21:38 Поврзи се кон претпријатието за да направиш измени
Цена:

-

Локација: Битола
Се продава ексклузивен хотел на 7км од центарот на Битлоа (по пат за Пелистер).
Хотелот располага со апартмани,ресотран,паркинг,надворешна тераса со поглед на Пелистер.
Површината на дворното место изнесува 916м², со стамбена површина (апартмани) 172м²,помошни простории (тераси ) 19м²,кујна, магацин и остава 51м² и ресторан со површина 126м² со летна тераса во склоп на дворното место.
Цените на недвижностите секогаш ги презентираме афтентично дадени од сопственикот.
Нема посетени огласи
Кон почеток