Македонски | Shqip | English |

Zemjodelsko zemjiste na atraktivna lokacija

Се продава од: Zaneta Sireta Вчера 18:40 Избриши, измени или обнови го твојот оглас
Цена:

-

Адреса: На патот за граничен премин „Меџитлија“
Површина: 42754 m2
Локација: Битола
Се продава плодно, обработливо земјоделско земјиште во битолско (на патот за Грција), К.О. Породин/Meџитлија, со површина од 42.754м2 и уредна, документација и чист имотен лист. Покрај основните земјоделски култури, заради структурата на почвата погодно е за одгледување и на лековити, ароматични и зачински растенија. Има пристап до вода од системот за наводнување „Стрежево“, а излегува на магистралниот пат кој е само 1 километар до граничниот премин „Меџитлија”. Во близина се наоѓа и новоизградената пруга што води до Грција. Заради атрактивноста на локацијата и можноста за пренамена во градежно земјиште се создаваат услови за отворање на различни бизниси: фарми, биогасни централи, бензиска пумпа, угостителски и деловни објекти, фабрики, магацини и др. Местоположбата и сончевите денови дозволуваат поставување соларни панели за производство на електрична енергија.
Повеќе инфо на тел. 070 409 085
Нема посетени огласи
Кон почеток