Македонски | Shqip | English |

KOMPLEKS APARTMANI BOGOMILSKA

Се продава од: Zlatko P. Nikolovski Вчера 19:42 Избриши, измени или обнови го твојот оглас
Цена:

65 000 ЕУР

Адреса: Даме Груев Б4/2/1
Површина: 74 m2
Локација: Охрид
Простории : Друго
Се продава:

КОМПЛЕКС АПАРТМАНИ „Богомилска“:
Со 3 целосно и професионално опремени и наместени апартмани во центарот на Охрид!

МЕСТОПОЛОЖБА:
- 5 мин од плоштад
- во приземје на зграда на улица „Богомилска“ (порано „Буклин Сокак“)
- во непосредна близина на ординација „Сонце“

ПРИСТАПНОСТ:
- посебен влез за сервисирање со две сигурносни врати
- посебен влез за гостите, не-зависен од зградата
- мирна околина
- голем слободен простор за паркинг

СОСТАВ
Површина = 74 m²
- А1 = 24 m²
- А2 = 23 m²
- А3 = 24 m²
- Ходник/претсобје (за сервисирање, сигурносна врата) = 3 m²
- Дополнителен простор = дворче со додатно обезбедување (ограда и врата со клуч), ца. 12 m²
- Двојно обезбеден и осигуран влез

ГРАДБА / РЕНОВАЦИЈА
- Година на изградба = 1991 (ГРАНИТ)
- Година на преуредување и опремување на комплексот како апартмани = 2008
- Година на реновација = 2018

ОПРЕМА
Секој апартман е целосно опремен и спремен за издавање, со ...
- мебел (кревети, ноќни шкафчиња, маса, стол, комоди, гардероба)
- клима-уред (и ладење и греење, со даљинско)
- дополнително греење (кварцна печка)
- кујна со апарати (мијалник, фрижидер, рерна, две токи)
- купатило (мијалник со остава, огледало со остава, ВЦ, туш-кабина, вентилација)
- телевизор со даљинско
- инсталација на кабловска телевизија и интернет
Нема посетени огласи
Кон почеток