Македонски | Shqip | English |

Kapital Ekskluzivno kuka so pogled na ezero

Оглас од претпријатие. Се продава од: Агенција за недвижности Капитал Охрид 16 мај 14:48 Поврзи се кон претпријатието за да направиш измени
Цена:

65 000 ЕУР

Број на соби: 6
Површина: 193 m2
Број на спратови: 2 спрат
Греење: Струја
Локација: Охрид
Шифра 20 080

Ексклузивна понуда:

Куќа во Охрид со непречен поглед на Охридското езеро, во урбана заедница Гоце Делчев во комплекс Бараки, на адреса улица Париска комуна број 41.

Катастарски податоци: КП 1491/1 и 1491/4 Имотен лист 548 и 1208 КО Рамне.

Површина на парцела 162 и тоа земјиште под зграда 106 мкв и дворно место 56 мкв.

Куќата е со катност: сутерен 17 мкв, приземје 85 мкв и кат 91 мкв. Вкупна станбена површина 193 мкв.

Распоред: Кат - дневна со трпезарија и кујна со излез на пространа тераса, 2 спални, бања, предсобје и пространа тераса со непречен поглед на езеро. Приземје - дневна со трпезарија и кујна со излез на тераса, спална 1 со излез на тераса, спална 2, бања, предсобје и тераса со поглед на езеро. Сутерен - подрум.

Куќата е изградена каскадно на терен со пад.

Куќата има одлична локација сместена во борова шума со прекрасен непречен поглед на Охридското езеро и градот.

Погледнете ја нашата понуда на нашиот веб сајт www.kapitalohrid.mk

Контакт e-mail [email protected]

Контакт телефони:
046 505 711
070 388 844
078 232 047
Нема посетени огласи
Кон почеток