Македонски | Shqip | English |

Posledna sansa po ovaa cena stara kuka Ohrid cen

Се продава од: Hristijan Денес 10:45 Избриши, измени или обнови го твојот оглас
Цена:

150 000 ЕУР

Број на соби: 7
Адреса: Dame Gruev
Површина: 100 m2
Број на спратови: 2 спрат
Греење: Струја
Локација: Охрид
Се продава стара куќа во срцето на Охрид, на 3 минути пеш од плоштад/езеро, до судот. Куќата е 80 м2+ 20м2 дворно место. Многу стара, романтична градба која моментално се користи како службен простор.

Може да се реставрира во прекрасен дом. Иделна за нова градба. Според урбанистичкиот план, плацот има одобрение за градба П+3+ПК. Со целосна документација.

Последна шанса да се купи по оваа ниска цена!
Цена- 150,000 ЕУР
Нема посетени огласи
Кон почеток